Producent opakowań nagrodzony za efektywność surowcową

Producent opakowań nagrodzony…
W tegorocznym konkursie Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo specjalną nagrodę w kategorii Eko-Hit Produkt zyskały wypełniacze FLOPak Green, kątowniki tekturowe oraz drewniane mini palety Inka firmy Rajapack. Misją konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo jest propagowanie proekologicznego podejścia do biznesu poprzez wskazywanie dobrych praktyk i rozwiązań technologicznych nagradzanych w kategoriach Eko-Hit Produkt oraz Eko-Hit Usługa. Międzynarodowa Kapituła wskazuje również przykłady działań niekorzystnych dla środowiska, przyznając tytuł Eko-Kicz.

Udział przedsiębiorstw w konkursie inicjują internauci, zgłaszając przez stronę internetową swoich kandydatów wyróżniających się na rynku produktami lub usługami o proekologicznym charakterze. Następnie zgłoszone przez konsumentów firmy trafiają pod obrady Międzynarodowej Kapituły Konkursu, która wybiera 6 zwycięskich firm.

- Fakt, że linia produktów ekologicznych Rajapack została doceniona najpierw przez konsumentów, a następnie ekspertów branży jest dla nas ogromnym powodem do radości, ponieważ zajmuje ona szczególną pozycję w naszej ofercie - powiedział Jarosław Kamiński, dyrektor zarządzający Rajapack Polska. - Linia ekologiczna jest produkowana w 100 proc. z surowców odnawialnych, pochodzących w całości lub częściowo z materiałów powtórnie przetworzonych. Dzięki temu po zużyciu mogą być poddane przyjaznym dla środowiska metodom utylizacji. Jesteśmy przekonani, że w obszarze ekologii i społecznej odpowiedzialności biznesu największe efekty w pierwszej kolejności może przynieść przestawienie się na wykorzystywanie - w miejsce jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych - ekologicznych materiałów. Staramy się przekonać o tym firmy w całej Europie, wszędzie tam, gdzie działa Grupa Raja. Przykładem może być ostatnio sfinalizowana akcja Fundacji Raja-Danièle Marcovici "Kobiety i Środowisko". W ramach tej inicjatywy przez sześć miesięcy wszystkie filie, w tym polska, przekazywały część zysków z każdorazowej sprzedaży ekologicznych produktów na rzecz 5 stowarzyszeń wspierających kobiety mieszkające w Indiach, Togo, Mozambiku, na Kubie i Mjanmie. 15 europejskich spółek Grupy Raja zgromadziło wspólnie 420 tys. euro.

Uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się w Łodzi na zakończenie dwudniowej VI Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku pn. "Odzysk i recycling odpadów opakowaniowych w Polsce - aspekty prawne, ekonomiczne i organizacyjne". Konkurs Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2015 jest organizowany przez firmę Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań SA. Laureatami poprzednich edycji były marki, takie jak Polpharma, Tchibo, DPD Polska.


brak
 

Kartony, pudła, opakowania, Taśmy samoprzylepne, etykiety, kartony, koperty, woreczki strunowe, folie, wypełniacze, nadruki

Polska