Producent opakowań nagrodzony za efektywność surowcową

Producent opakowań nagrodzony… W tegorocznym konkursie Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo specjalną nagrodę w kategorii Eko-Hit Produkt zyskały wypełniacze FLOPak Green, kątowniki tekturowe oraz drewniane mini palety Inka firmy Rajapack. Misją konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo jest propagowanie proekologicznego podejścia do biznesu poprzez wskazywanie dobrych praktyk i rozwiązań technologicznych nagradzanych w kategoriach Eko-Hit Produkt oraz Eko-Hit Usługa. Międzynarodowa Kapituła wskazuje również przykłady działań niekorzystnych dla środowiska, przyznając tytuł Eko-Kicz.

Udział przedsiębiorstw w konkursie inicjują internauci, zgłaszając przez stronę internetową swoich kandydatów wyróżniających się na rynku produktami lub usługami o proekologicznym charakterze. Następnie zgłoszone przez konsumentów firmy trafiają pod obrady Międzynarodowej Kapituły Konkursu, która wybiera 6 zwycięskich firm.

- Fakt, że linia produktów ekologicznych Rajapack została doceniona najpierw przez konsumentów, a następnie ekspertów branży jest dla nas ogromnym powodem do radości, ponieważ zajmuje ona szczególną pozycję w naszej ofercie - powiedział Jarosław Kamiński, dyrektor zarządzający Rajapack Polska. - Linia ekologiczna jest produkowana w 100 proc. z surowców odnawialnych, pochodzących w całości lub częściowo z materiałów powtórnie przetworzonych. Dzięki temu po zużyciu mogą być poddane przyjaznym dla środowiska metodom utylizacji. Jesteśmy przekonani, że w obszarze ekologii i społecznej odpowiedzialności biznesu największe efekty w pierwszej kolejności może przynieść przestawienie się na wykorzystywanie - w miejsce jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych - ekologicznych materiałów. Staramy się przekonać o tym firmy w całej Europie, wszędzie tam, gdzie działa Grupa Raja. Przykładem może być ostatnio sfinalizowana akcja Fundacji Raja-Danièle Marcovici "Kobiety i Środowisko". W ramach tej inicjatywy przez sześć miesięcy wszystkie filie, w tym polska, przekazywały część zysków z każdorazowej sprzedaży ekologicznych produktów na rzecz 5 stowarzyszeń wspierających kobiety mieszkające w Indiach, Togo, Mozambiku, na Kubie i Mjanmie. 15 europejskich spółek Grupy Raja zgromadziło wspólnie 420 tys. euro.

Uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się w Łodzi na zakończenie dwudniowej VI Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku pn. "Odzysk i recycling odpadów opakowaniowych w Polsce - aspekty prawne, ekonomiczne i organizacyjne". Konkurs Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2015 jest organizowany przez firmę Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań SA. Laureatami poprzednich edycji były marki, takie jak Polpharma, Tchibo, DPD Polska.

Czytaj więcej:
Konkursy 154

brak
 

Kartony, pudła, opakowania, Taśmy samoprzylepne, etykiety, kartony, koperty, woreczki strunowe, folie, wypełniacze, nadruki

Polska