Producent wtryskarek zaprasza na dni otwarte

Producent wtryskarek zaprasza… Dni Technologiczne firmy Arburg to ważne wydarzenie dla światowej branży tworzyw sztucznych. Świadczyć mogą o tym liczby - w ubiegłym roku siedzibę główną firmy w Lossburgu odwiedziło 5,5 tys. osób z 50 krajów świata. Tegoroczne Dni Technologiczne, które odbędą się w dn. 19-22 marca, będą ponownie znakomitą okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami i rozwiązania technicznymi w zakresie przetwórstwa tworzyw.

W tym roku na odwiedzających niemieckie zakłady firmy Arburg czeka wiele atrakcji. Specjalne miejsce ponownie poświęcone będzie zagadnieniu efektywności. Arena Efektywności będzie prezentować tę kwestię wielostronnie, z uwzględnieniem zarówno niewielkich, jak i dużych partii produkcyjnych. Zagadnienie efektywności będzie omawiane przez czterech ekspertów. Specjalne wystawy będą poświęcone sprawom automatyzacji i systemom robotyzacji. Przedstawione zostaną innowacje w zakresie konstrukcji maszyn, przetwórstwa i zastosowań technologii. Ponad 40 wystaw pozwoli zaprezentować pełną gamę produktów firmy.

Wśród prezentowanych rozwiązań warto wymienić między innymi nowy urządzenie stosujące technologię przyrostową - freeformer, które wraz z procesem Arburg Plastic Freeforming (AKF) umożliwia produkcję w pełni funkcjonalnych prototypów i małych partii produkcyjnych przy użyciu standardowych tworzyw bez użycia form wtryskowych. Części powstają na podstawie trójwymiarowych projektów CAD.

Także inne urządzenia będą przyciągać uwagę odwiedzających Lossburg. Arburg zaproponuje odwiedzającym przegląd aktualnej oferty maszyn Allrounder o siłach zamykania od 125 do 5000 kN, z napędami hydraulicznymi, hybrydowymi i elektrycznymi. Jednym z przykładów będzie tu wtryskarka w pełni elektryczna Allrounder 820 A o sile zamykania 4000 kN, która stanowi kolejny krok w stronę modułowości maszyn w pełni elektrycznych i hybrydowych produkowanych przez firmę.

Arburg zaprezentuje kilkadziesiąt gniazd produkcyjnych w różnych zastosowaniach, jak np. mikrowtrysk, wtrysk wielokomponentowy tworzyw spienionych, przetwarzanie LSR, tworzyw termoutwardzalnych i proszków czy technologie clean room.

Siedzibę firmy Arburg można zwiedzać od środy do piątku w godz. 8.30-16.00 oraz w sobotę w godz. 8.30-14.00. Program każdego dnia jest identyczny. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Czytaj więcej:
Druk 3D 228

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233