Proekologiczny materiał LNP Faradex do zastosowań w elektronice

Proekologiczny materiał LNP Faradex do zastosowań w elektronice
Firma GE Plastics ogłosiła dzisiaj rozszerzenie na region Pacyfiku produkcji tworzyw LNP Faradex, zapewniających ekranowanie elektromagnetyczne. Materiały te, wśród których znajduje się też formuła proekologiczna, zawierająca domieszki zmniejszające palność pozbawione bromu i chloru, są wytwarzane w zakładach GE Plastics w Moka w Japonii. Wytwarzane tu materiały z rodziny LNP Faradex pomogą lokalnym, jak i globalnym odbiorcom, spełnić prawne wymogi dotyczące ekranowania elektromagnetycznego wyrobów, dając im jednocześnie szansę na obniżenie wagi elementu i kosztów produkcji.

Ponadto, dzięki zastosowaniu niechlorowanych i niebromowanych środków obniżających palność, materiały LNP Faradex spełniają oczekiwania producentów ograniczających zawartość szkodliwych substancji w wyrobach elektronicznych.

”GE Plastics konsekwentnie inwestuje w nasze zakłady w regionie Pacyfiku, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu producentów elektroniki użytkowej na wysokiej jakości komponenty, spełniające rygorystyczne normy i przepisy prawne”, powiedział Hiroshi Yoshida, globalny dyrektor ds. rynku elektronicznego w GE Plastics. ”Wytwarzając materiały LNP Faradex w Azji, możemy szybciej realizować dostawy dla klientów, oferując im przy tym na miejscu pomoc naszych inżynierów w zakresie projektowania i testowania wyrobów oraz optymalizacji procesów. Będziemy nadal poszerzać asortyment materiałów Faradex, w miarę jak zmieniają się wymogi formalne dotyczące ekranowania elektromagnetycznego oraz potrzeby klientów tworzących nowe produkty”.

LNP FaradexJednym z ostatnich tworzyw wprowadzonych na rynek jest zmodyfikowana blenda PC/ABS pod nazwą handlową LNP Faradex NS0031, Materiał ten jest wytwarzany w Moka w Japonii i oferowany klientom na całym świecie. Zawarty w nim środek zmniejszający palność nie zawiera bromowanych ani chlorowanych pochodnych, których stosowania zabraniają przepisy w Japonii, Europie i w innych częściach świata. Wszystkie tworzywa Faradex zawierają włókno ze stali nierdzewnej, odpowiedzialne za ekranowanie elektromagnetyczne. Tym samym znika potrzeba próżniowego nanoszenia dodatkowej warstwy metalicznej, co wymaga nakładów czasu i kosztów. Na przykład chromowanie może wymagać nawet 12 dodatkowych kroków w procesie produkcyjnym. Ich wykonywanie jest zbędne w przypadku użycia nowego materiału z oferty GE.

Pod względem charakterystyki i sposobu obróbki materiały z rodziny LNP Faradex są bardzo zbliżone do pozbawionych wypełnienia tworzyw, na bazie których powstały, jak PC, ABS, polipropylen, poliamid 6, jak również nowa mieszanina PC/ABS. Materiały te znajdują zastosowanie w wyrobach z branży elektroniki użytkowej, jak aparaty cyfrowe i przenośne odtwarzacze DVD.

Zakład GE Plastics w Moka posiada też Centrum Inżynieryjne ds. Zastosowań. Oprócz badań nad materiałami do wyrobów elektronicznych, ośrodek ten specjalizuje się w komponentach motoryzacyjnych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pieszych orazw okablowaniu samochodów i w układach wyposażenia komory silnika.

Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne 739