Przemysł w najlepszej formie

Przemysł w najlepszej formie…
W Bydgoszczy - sercu polskiej doliny narzędziowej – w dniach 25-27 kwietnia 2017 roku odbędzie się I edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego. Na tego typu wydarzenie przedsiębiorcy z branży tworzyw polimerowych i produkcji form czekali od dawna. Na niespełna 7 miesięcy przed inauguracją Targów udział w nich potwierdziło wiele firm, zainteresowanych prezentacją ofert w jednym z najnowocześniejszych centrów wystawienniczych w Polsce.

– Nie bez powodu INNOFORM nazwaliśmy targami kooperacyjnymi. Chcielibyśmy, aby cykliczna impreza była nie tylko miejscem, gdzie można zobaczyć, co oferują firmy z naszej branży, ale przede wszystkim okazją do nawiązania współpracy, znalezienia kooperantów, podwykonawców, klientów, uruchomienia wspólnych innowacyjnych projektów – zapowiada Katarzyna Meger, prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, pomysłodawcy wydarzenia.

Imprezie towarzyszyć będą konferencje, podczas których eksperci zaprezentują najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji form. Będzie to jednocześnie okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami. Wysoki poziom merytoryczny oraz program towarzyszący Międzynarodowych Targów INNOFORM zapewni Bydgoski Klaster Przemysłowy. O kwestie organizacyjne i techniczne zadbają specjaliści z EXPO Kraków – doświadczonego i cenionego organizatora targów o tematyce przemysłowej.

targi innoform

– Nie ograniczamy się tylko do Krakowa – chętnie poszerzamy horyzonty i staramy się popularyzować targi jako narzędzie marketingowe wszędzie tam, gdzie jest na nie zapotrzebowanie. Dokładnie tak było w przypadku Bydgoszczy – miasta o długiej historii przemysłowej. Mam nadzieję, że poprzez połączenie naszego doświadczenia z merytorycznym wkładem klastra i niezwykłym potencjałem miejsca targi INNOFORM na stałe wpiszą się w wiosenny kalendarz imprez przemysłowych – podsumowuje Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie Sp. z o.o.

Udział w Targach wezmą przedstawiciele biur projektowych i konstrukcyjnych, producenci i dystrybutorzy: narzędzi specjalnych i skrawających; technologii, obrabiarek i urządzeń do obróbki ubytkowej; łączenia i powlekania metali; obróbki powierzchniowej i wykańczającej; technologii, maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych; dostawcy materiałów i surowców: stali, półfabrykatów, siłowników, normaliów, osprzętu elektrycznego; oprzyrządowania technologicznego; przyrządów i urządzeń pomiarowo-kontrolnych; specjalistycznego oprogramowania; środków smarnych i chłodziw technologicznych. Zainteresowanie udziałem w targach wykazały m.in. firmy dostarczające normalia (FCKP BYTÓW, HASCO, A.MARCINIAK OT) i stal (OBERON Robert Dyrda, MULTISTAL & LOHMANN, SCHMOLZ+BICKENBACH), dostawcy obrabiarek CNC (APX TECHNOLOGIE, PHmet, MEXIM), dostawcy narzędzi specjalistycznych (MS SPINEX, TECHNAR, WEDCO, KONEK) i pomiarowych (OBERON 3D). Nie powinno zabraknąć przetwórców i dostawców urządzeń wspomagających produkcję z tworzyw sztucznych. Silną reprezentację stanowić będą członkowie Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, który zrzesza kilkadziesiąt firm, w tym takie narzędziownie jak NOVUMPLAST, KLG, GRAFORM, SHAPERS’ POLSKA czy ZN EKOPLAST.

Duże zainteresowanie Wystawców i zwiedzających pierwszą edycją INNOFORM pozwala założyć, że targi dla branży narzędziowo-przetwórczej staną się imprezą cykliczną. Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.innoform.pl

innoform

Reportaże

Forum

Kamil24

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2020-10-28

Adam80

Własna firma produkcyjna 2020-10-24

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10