R&P Polyplastic w 2018 sprzedał ponad 80 tys. ton materiałów polimerowych

R&P Polyplastic w 2018 sprzedał…

28 stycznia br. rosyjski R&P Polyplastic podsumował wyniki finansowe za 2018 rok. Warto wspomnieć, że poprzedni rok przyniósł rekordowe wyniki w różnych kluczowych wskaźnikach. Po raz pierwszy w historii, firma wyprodukowała i sprzedała ponad 80 tysięcy ton mieszanek polimerowych.

W porównaniu z 2017 rokiem wzrost sprzedaży wyniósł 4,5%. Struktura konsumpcji nie uległa jednak zmianie. Producenci części samochodowych, sprzętu gospodarstwa domowego i materiałów budowlanych pozostają głównymi klientami firmy, odbierając odpowiednio 36%, 24% i 17% produkcji firmy.

Znaczący postęp nastąpił w dostawach na rynek europejski. W ramach programu Export Boost wysyłano materiały polimerowe do klientów w krajach bałtyckich i Europie Zachodniej.
Uczestnicy konferencji podsumowującej wyniki finansowe wspomnieli o kilku problemach, z którymi R&P Polyplastic musiał się zmierzyć w 2018 roku.

- Osłabienie rubla doprowadziło do wzrostu cen surowców zagranicznych. Kolejną kwestią jest zaawansowany wzrost cen podstawowych polimerów, w tym polipropylenu - podsumował Andrey Menshov, wspólnik zarządzający firmy.

R&P Polyplastik jest liderem rynku rosyjskiego w zakresie compoundów, wielkość produkcji na poziomie 80 tys. ton stawia firmę w pierwszej dziesiątce europejskich producentów mieszanek.


Czytaj więcej:
WNP 15

Reportaże

Forum