Recykling tworzyw sztucznych dla dzieci (i nie tylko)

Recykling tworzyw sztucznych…

Plastics Recyclers Europe stworzyło serię kilkuminutowych filmików, które promują tworzywa sztuczne oraz ukazują proces zbiórki i recyklingu, a także ich ponowne użycie. Zostały stworzone w języku angielskim, ale dostępne są napisy w języku polskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i niemieckim.

Seria filmików "Podróż tworzyw sztucznych w obiegu zamkniętym" prezentuje Marka - butelkę płynu do prania, która prowadzi widza przez wszystkie ważne etapy życia tworzyw sztucznych, począwszy od etapu użytkowania, zbiórkę, recykling aż po produkcję nowych produktów zawierających materiały pochodzące z recyklingu.

Rozdział 1 - Sortowanie i recykling tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne pomagają nam w naszym codziennym życiu, a my możemy pomóc odzyskać ich jeszcze więcej na końcu cyklu ich życia. Film zaprasza do zaznajomienia się z postacią Marka i jego przyjaciół, którzy dzielą się wskazówkami na temat właściwego gospodarowania odpadami z tworzyw sztucznych.

Rozdział 2 - Droga z kosza do recyklingu

Co dzieje się z odpadami z plastiku które segregujesz? Śledź Marka podczas wizyty w centrum sortowania, gdzie wyjaśnia, dlaczego właściwe sortowanie jest tak ważne dla prawidłowego procesu recyklingu.

Rozdział 3 - Jak wygląda recykling tworzyw sztucznych?

Wszyscy wiemy, czym jest recykling, ale czy wiemy, jak proces ten wygląda? Mark wraz z innymi tworzywami sztucznymi HDPE trafia do zakładu recyklingu, gdzie jest najpierw mielony, myty, a następnie topiony i filtrowany a na końcu wytłaczany w regranulat. Regranulat jest wykorzystywany do produkcji nowych produktów z tworzyw sztucznych, w których kluczową rolę odgrywa projektowanie produktów.

Rozdział 4 - Przetworzone tworzywa sztuczne jak nowe!

Dzięki wysokiej jakości recyklingowi można wytwarzać nowe produkty. Po wizycie w zakładzie recyklingu Mark wraca do supermarketu i spotyka starego przyjaciela. Rozdział informuje, że dzięki recyklingowi oszczędzane są cenne zasoby, a zużycie paliw kopalnych i emisja CO2 są również wyraźnie zmniejszone.


Reportaże

Forum