Rekordowa liczba gości targów Chinaplas

Rekordowa liczba gości targów… Targi Chinaplas, których 28. edycja odbywała się w dn. 23-26 kwietnia br. w Szanghaju, przyciągnęły w tym roku ponad 130 tys. zwiedzających. To o ponad 14 proc. więcej aniżeli w ubiegłym roku i jednocześnie rekord od czasu debiutu imprezy w roku 1983.

Największe azjatyckie targi tworzyw sztucznych i gumy stają się coraz bardziej międzynarodowe - liczba ponad 36 tys. zagranicznych gości (czyli ponad 28 proc. ogólnej liczby zwiedzających) oznacza w porównaniu z poprzednią edycją wzrost o blisko jedną piątą. Zagraniczni goście przyjechali do Szanghaju ze 143 krajów, przede wszystkim z Hong Kongu, Indii, Indonezji, Iranu, Japonii, Korei, Malezji, Tajwanu, Tajlandii czy Rosji. Liczba krajowych zwiedzających wyniosła ponad 93 tys. osób i była o ponad 12 proc. wyższa niż przed rokiem.

- Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych rezultatów oraz pozytywnego oddźwięku ze strony wystawców i zwiedzających - powiedziała Ada Leung z firmy Adsale Exhibition Services Ltd., organizatora targów. - Ciągły wzrost liczby gości z zagranicy świadczy o tym, że nasza impreza jest rozpoznawalna na całym świecie i stanowi dobrą platformę dla przemysłu, pozwalająca na uzyskanie najświeższych wiadomości na temat trendów rynkowych i technologii. Ponadto na targach można znaleźć wiele rozwiązań pozwalających na zredukowanie kosztów, bowiem obok firm europejskich wystawia się u nas dużo przedsiębiorstw z Chin i pozostałych krajów Azji. Prezentowane na targach Chinaplas rozwiązania pozwalają firmom na odnalezienie skutecznych metod na sprostanie wyzwaniom i utrzymanie konkurencyjności.

Nie tylko pod względem liczby zwiedzających tegoroczne targi były rekordowe. W Szanghaju wystawiło się w tym roku ponad 3 tys. firm z 39 krajów, z których ponad 400 brało udział w targach po raz pierwszy. Oprócz 17 hal wystawowych stworzono 13 hal zewnętrznych, a łączna powierzchnia zajmowana przez wystawców wyniosła 220 tys. m kw.

Targi Chinaplas organizowane są naprzemiennie w Szanghaju i Kantonie. Kolejna, 29. edycja imprezy odbędzie się w dn. 20-23 maja 2015 roku na terenie centrum wystawienniczego w drugim z wymienionych ośrodków.

Czytaj więcej:
Targi 1189