Rohm and Haas zbuduje fabrykę emulsji polimerowych

Rohm and Haas, wiodący producent specjalistycznych substancji chemicznych, wybuduje zakład produkcyjny w Obwodzie Moskiewskim. Fabryka ma wytwarzać emulsje polimerowe dla licznych rynków, łącznie z rynkiem farb i powłok oraz rynkiem klejów.

Fabryka jest inwestycją typu greenfield, zlokalizowaną w pobliżu kluczowych klientów. Posiada doskonały dostęp do miejscowych i importowanych surowców, jak również do głównych instalacji niezbędnej infrastruktury. Budowa rozpocznie się w pierwszej połowie 2008 r., a jej ukończenie planowane jest na początek 2009 r.

Początkowa zdolność produkcyjna nowego zakładu będzie wynosić 50 tys. ton. PW planach jest jednak zwiększenie mocy do 70 tys. ton. Pozwoli to sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na emulsje polimerowe.

- Rohm and Haas z radością dokonuje tak znaczącego kroku na rosyjskim rynku - mówi Raj L. Gupta, przewodniczący rady nadzorczej, prezes i dyrektor generalny Rohm and Haas. - Prowadzimy działalność w Rosji już od ponad 30 lat za pośrednictwem naszych partnerów. Dostarczamy rozwiązania dla naszych klientów z takich sektorów jak: farby, budownictwo, opakowania, uzdatnianie wody, oraz procesy przemysłowe. Ta inwestycja zwiastuje nowe zobowiązanie Rohm and Haas wobec jednego z naszych głównych rynków rozwoju.

Rohm and Haas jest światowym liderem w przyjaznych dla środowiska zaawansowanych technologiach emulsji polimerowych.

Od ponad 50 lat, firma projektuje materiały polimerowe, które nadają produktom cenne właściwości. Oferuje szeroki zakres spoiw emulsyjnych i dodatków stosowanych do produkcji farb, stosowanych we wnętrzach oraz do powierzchni zewnętrznych. Stosowanie tych farb daje doskonałe rezultaty i może zaspokoić indywidualne preferencje w stosunku do materiałów wykończeniowych.

Oferta firmy zawiera również kleje akrylowe, które są stosowane do wytwarzania paneli izolowanych wykorzystywanych w budownictwie, klejów przylepcowych oraz opakowań i etykiet przyczepnych.

- Otwarcie fabryki w Rosji pozwoli nam szybciej dostarczać nasze zaawansowane technicznie produkty na lokalny rynek Rosji oraz sąsiadujące rynki Ukrainy, Białorusi,
Kazachstanu i Krajów Nadbałtyckich – ocenia Jean-Francois Mayer, dyrektor Rohm and Haas na rynki Europy Środkowej i Wschodniej oraz Turcji.

Rohm and Haas jest światowym liderem w tworzeniu i opracowywaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań dla przemysłu materiałów specjalistycznych. Produkty i technologie firmy są stosowane w wielu branżach, takich jak: budownictwo, elektronika, procesy przemysłowe, opakowania i papiernictwo, transport, chemia gospodarcza i produkty higieny osobistej, gospodarka wodna.

Siedziba firmy znajduje się w Filadelfii w stanie Pensylwania w USA, a wartość jej sprzedaży wyniosła w 2006 r. około 8,2 miliardów USD.

W Związku Radzieckim Rohm and Haas pojawił się blisko 30 lat temu. Firma dostarczała substancje chemiczne dla rolnictwa (pestycydy, środki chwastobójcze i grzybobójcze) oraz żywice jonowymienne za pośrednictwem radzieckich organizacji handlu zagranicznego.

W 1993 firma ponownie weszła na rynek Wspólnoty Niepodległych Państw dostarczając przemysłowi żywice jonowymienne, środki biobójcze, oraz rolnicze substancje chemiczne.

W Polsce natomiast Rohm and Haas prowadzi działalność handlową od ponad 20 lat. Firma działa w wielu obszarach przemysłowych takich jak: farby, tekstylia, skóry, papier, uzdatnianie wody, mydła i detergenty, kosmetyki, rafinacja ropy naftowej i motoryzacja.

Czytaj więcej: Inwestycje 716 Farby 16