Rok 2008 w Plastech.pl

Rok 2008 w Plastech.pl Zwiększyliśmy liczbę naszych użytkowników, uczestniczyliśmy w największych światowych wydarzeniach branżowych, zdobyliśmy targowe nagrody oraz zyskaliśmy zaufanie kolejnych reklamodawców. Tak wyglądał rok 2008 w wortalu Plastech.pl. Ale i tak największą niespodziankę zostawiliśmy na początek tego roku.

Nasz wortal funkcjonuje na rynku od sześciu lat. W tym czasie staliśmy się nie tylko nieodłączną częścią branży tworzyw sztucznych i opakowań, ale też liderem jeśli chodzi o popularność branżowych serwisów biznesowo - informacyjnych przeznaczonych dla tej części przemysłu. Na naszych stronach można znaleźć konieczne kontakty do ponad 2 tys. firm z obydwu branż. Jako jedyni w polskim internecie oferujemy codzienny dostęp do setek nowych ofert biznesowych B2B i informacji ze świata tworzyw sztucznych i opakowań.

Liczba użytkowników w Plastech.pl

Miniony rok był dla nas niezwykle pomyślny. Przez dwanaście miesięcy obserwowaliśmy jak rosną nasze statystyki odwiedzin. Rok zamknęliśmy liczbą 1,13 mln użytkowników. Oznacza to, że nasze strony odwiedziło prawie 300 tys. więcej osób niż w 2007 r. Gdy startowaliśmy w 2004 r. nie przekroczyliśmy nawet bariery 100 tys. osób. Ten wzrost to najlepszy dowód na popularność Plastech.pl. A skoro odwiedza nas coraz więcej osób, to znaczy, że na naszych stronach znajdują to, czego szukają: ogłoszenia biznesowe, relacje z targów, branżowe wiadomości. W internecie konkurencja jest ogromna, więc tym bardziej cieszymy się, że w gąszczu miliardów, albo może i więcej stron tyle osób trafia akurat do nas.

Liczba odsłon w Plastech.pl

Z branżą tworzyw sztucznych i opakowań spotykaliśmy się w ciągu roku wiele razy. Uczestniczyliśmy w największych światowych targach opakowaniowych interpack w Düsseldorfie. Byliśmy jedynym polskim partnerem medialnym tego wydarzenia. Nie zabrakło nas także, co oczywiste na głównych polskich targach branżowych. Dorzuciliśmy także swoją cegiełkę przy organizacji w czerwcu w Warszawie Międzynarodowej Konferencji: Rynek PET w Środkowej i Wschodniej Europie.

W Kielcach podczas Plastpolu otrzymaliśmy nagrodę w kategorii Techniki Specjalne. Komisja konkursowa, w skład której wchodziło kilkanaście osób pracujących głównie na uczelniach wyższych, doceniła informacyjno-biznesowy model naszego serwisu. Głównie to, że jesteśmy największym branżowym serwisem dla przemysłu tworzyw sztucznych w polskim internecie, a korzystanie z naszego wortalu jest bezpłatne.

Czytaj więcej:
Analiza 381