Rozmowa z Zenonem Narojkiem, szefem Wadim Plast

Rozmowa z Zenonem Narojkiem…
Prezentujemy rozmowę z Zenonem Narojkiem, prezesem Wadim Plast. Firma była jednym z wystawców targów EPLA, które odbyły się w Poznaniu. Jak przekonywał jej szef warto było wybrać się na EPLĘ, choćby dlatego, że udało się znaleźć konkretnego klienta na oferowane produkty.

Z czego w największym stopniu znana jest firma Wadim Plast?
Zenon Narojek:- Dostarczamy kompleksowych rozwiązań technologicznych dla firm z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Cała nasza działalność przebiega w trzech obszarach. Po pierwsze, we współpracy z zagranicznymi partnerami, zajmujemy się dystrybucją urządzeń dla przemysłu tworzyw sztucznych.

Posiadamy również oddział narzędziowy, gdzie wytwarzane są systemy gorącokanałowe oraz w pełni funkcjonalne formy wtryskowe dedykowane głównie do serii próbnych.

Po trzecie dysponujemy wtryskownią, w której produkujemy wysokiej jakości wypraski. Pełni ona również rolę centrum demonstracyjnego, gdzie każdy w praktyce może się przekonać o trafności zastosowanych rozwiązań. W tej wtryskowni oprócz bieżącej produkcji odbywają się także badania, próby i testy nowych rozwiązań konstrukcyjnych. Nasz przerób materiałowy to około 25 ton surowca w skali miesiąca. Głównie są to polistyreny, poliamidy, poliolefiny oraz ABS. Przy produkcji wyprasek wykorzystujemy nowoczesne wtryskarki o sile zwarcia do 180 ton i gramaturze wtrysku do 360 gram.

Zenon Narojek, prezes firmy Wadim Plast


Skąd pomysł by firma była obecna na pierwszej edycji targów EPLA i czy pobyt tu należy ocenić za udany?
Poznań jest od dawien dawna ważnym ośrodkiem targowym ze względu na swoje tradycje. To zaś przesądza o tym, że targi w tym mieście zawsze działają przyciągająco. Jako firma chcemy obecnie wyjść na zewnątrz do Europy Zachodniej. Szukamy więc dobrej odskoczni do tego. Zainteresowanie Europą bierze się stąd, że w tej chwili jest to klient, który przejawia zapotrzebowanie na wyroby wysokiej jakości, a tamtejszy przemysł jest dobrze rozwinięty. W czasach kryzysu to ważne.

Z jakim dokładnie asortymentem ma być to wejście na rynki zachodniej Europy?
Uruchomiliśmy produkcję systemów gorącokanałowych. Osiągnęliśmy sukces w tym zakresie i to w momencie trwającego kryzysu. Styczeń tego roku był dla nas najlepszym miesiącem w całej historii sprzedaży systemów gorącokanałówych. Dlatego też naturalnym procesem jest to, że chcemy powiększać obszar zbytu dla tej części naszej oferty.


Nowe japońskie, elektryczne WTRYSKARKI JSW
 

Nowe japońskie, elektryczne WTRYSKARKI JSW, peryferia, systemy chłodzenia. SYSTEMY GORĄCOKANAŁOWE, normalia, narzędzia do obróbki powierzchni. FORMY WTRYSKOWE. Produkcja wtryskowa w standardzie CLEANROOM ISO8

Polska, 05-816 Reguły, Graniczna 10