Rozpoczęły się targi FachPack

Rozpoczęły się targi FachPack… 25 września w Norymberdze rozpoczęły sie targi opakowań, przetwórstwa i technologii FachPack. W ciągu trzech najbliższych dni w 12 halach ponad 1 600 wystawców zaprezentuje innowacyjne rozwiązania w zakresie opakowań dla towarów konsumpcyjnych i przemysłowych. Wg organizatorów ponad 40 000 zwiedzających skorzysta z możliwości uzyskania wyczerpujących informacji na temat nowej niemieckiej ustawy o opakowaniach, która wejdzie w życie w styczniu przyszlego roku.

- Również w tym roku siłą napędową FachPack jest wysoce wydajny niemiecki przemysł opakowań, reprezentowany przez ponad 1000 krajowych wystawców, ale zauważamy tez wyraźne w tej branży trendy europejskie - mówi Cornelia Fehlner, nowa dyrektor targów FachPack. - W tym roku do Norymbergi przyjechalo 623 wystawców z krajów europejskich, głównie z Włoch, Holandii, Polski, Szwajcarii, Czech, Austrii i Turcji. Wśród 1 644 wystawców mamy nie tylko firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, ale również szereg start-upów.

Na targach FachPack prezentowana jest kompleksowa gama produktów i rozwiązań w całym łańcuchu procesów pakowania, począwszy od materiałów i maszyn pakujących, poprzez druk i przetwarzanie, aż systemy logistyczne i usługi.

Największy segment wystawienniczy, obejmujący łącznie 780 wystawców, poświęcony jest materiałom opakowaniowym oraz akcesoriom (etykiety, nakrętki i zamknięcia). 560 firm prezentuje na targach maszyny do produkcji i przetwarzania opakowań, technologie etykietowania i znakowania oraz urządzenia do kontroli jakości, testowania i recyklingu. Prawie 300 wystawców reprezentujacych segment logistyczny pokaze swoje rozwiązania w zakresie magazynowania, załadunku, kompletacji zamówień i transportu pakowanych towarów.

Podczas targów FachPack odbywają sie seminaria TechBox i PackBox, składające się z ponad 90 prezentacji uznanych ekspertów z branży. Forum TechBox w hali 3 skupia się na technologii pakowania i logistyce i obejmuje takie tematy jak inteligentne nośniki opakowań czy bezpieczeństwo danych na liniach pakujących. Forum PackBox w hali 7 skupia się na tematach związanych z opakowaniami i obejmuje prezentacje na temat innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych dla e-commerce, projektowania opakowań przyszłości lub zrównoważonych trendów na europejskim rynku opakowań.

Według informacji Gemeinschaftsausschuss Deutscher Verpackungshersteller - organizacji skupiającej niemieckich producentów opakowań, w ubiegłym roku przemysł naszych zachodnich sąsiadów wyprodukował około 19 milionów ton opakowań. Wielkość produkcji wzrosła o 1,1 procent, a sprzedaż o 4,6 procent, osiagajac wartośc około 33 mld euro. Podobnie jak w latach poprzednich, opakowania z tworzyw sztucznych stanowiły największe źródło przychodów (około 44 procent).

Największy wzrost produkcji zanotowano w przypadku opakowań z tworzyw sztucznych, gdzie zanotowano wzrost o 2,1%, następnie opakowań z papieru i tektury (+2%) oraz szkła (+1,7%).

Czytaj więcej:
Targi 1230