Rozwiązania do zamykania opakowań pomagają obniżyć TCO

Rozwiązania do zamykania opakowań… Firma Crown Food Europe, jednostka biznesowa przedsiębiorstwa Crown Holdings, Inc., wprowadziła kompleksowy pakiet serwisowy, przeznaczony dla producentów żywności. Pakiet ten obejmuje sprzedaż, opracowanej przez firmę, technologii bardzo wydajnego zamykania opakowań, dodatkowych podzespołów, a także specjalistyczne wsparcie techniczne, zapewniane przez cały okres eksploatacji maszyn.

Pakiet ten zastępuje wcześniejszy model leasingowania sprzętu, oferowany przez firmę i zapewnia właścicielom marek korzyści wynikające z obniżenia całkowitego kosztu posiadania (TCO). Jest to możliwe dzięki temu, że używane przez nich systemy stają się natychmiast ich własnością, a także dzięki zapewnieniu im dostępu do wysokiej jakości usług posprzedażnych, zapewnianych przez doświadczonych techników z firmy Crown, którzy pomagają maksymalnie ograniczyć niepotrzebną konserwację oraz przestoje.

Eksperci z firmy Crown zapewniają także otwarte wsparcie, określając rekomendowane specyfikacje zamknięć dla używanych maszyn, w związku z czym pomagają zmniejszyć ryzyko związane z niewłaściwym zakładaniem zamknięć lub ich pękaniem, co z kolei przekłada się na zmniejszenie ilości odpadów. Są oni również w stanie pomóc ustawić nowe linie produkcyjne oraz dobrać ich układ tak, aby pracowały one z optymalną wydajnością.

W ramach tego pakietu udostępniono do sprzedaży trzy rozwiązania do zamykania opakowań firmy Crown:
  • Smart Capper to maszyna dostosowana do pracy na wolnych liniach produkcyjnych, pracująca z wydajnością sięgającą 150 zamknięć na minutę. Dzięki temu sprawdzi się ona doskonale w mniejszych fabrykach żywności lub na liniach, na których przetwarzane są ograniczone ilości produktów.
  • Dzięki wydajności sięgającej 300 zamknięć na minutę maszyna Euro Capper może być używana na liniach produkcyjnych, pracujących ze średnią prędkością, a zatem jest przeznaczona dla producentów średniej wielkości.
  • W przypadku dużych producentów zaleca się maszynę Global Capper, która może pracować z dużą prędkością i której wydajność sięga 800 zamknięć na minutę.
Wszystkie trzy systemy są zgodne z gamą zamknięć oferowanych przez firmę Crown, w tym także z rewolucyjnym modelem Orbit Closure, który otwiera się dwa razy łatwiej niż standardowe zamknięcia typu twist-off.

Każdy system posiada konstrukcję wykonaną ze stali nierdzewnej, a jego projekt jest oparty na zapewnieniu wysokiego poziomu higieny, co przekłada się na łatwe czyszczenie. Maszyny te umożliwiają szybką zmianę zamknięć pomiędzy partiami produktów, a także zapewniają łatwy dostęp podczas wymiany podzespołów, minimalizując w ten sposób przestoje. Firma Crown może także wykonywać maszyny niestandardowe, przeznaczone do miejsc o mniejszej powierzchni lub dostosowane do indywidualnych linii produkcyjnych pracujących w fabrykach.

Producent żywności z Finlandii, firma Herkkumaa Oy Ltd., zainwestował niedawno w nowy system zamykający opakowania firmy Crown. - Poszukując nowej maszyny do zamykania naszych dżemów, marmolad i konserw z warzywami, zanim podjęliśmy ostateczną decyzję, przyjrzeliśmy się wielu opcjom. Pozostałe urządzenia, które pracują na linii, są naszą własnością, a więc ważne było dla nas, abyśmy kupili tę maszynę, a nie korzystali z leasingu - wyjaśnił, przy okazji tego zakupu, Atte Rekola, dyrektor zarządzający Herkkumaa Oy Ltd.

Czytaj więcej:
Puszki 108