Rozwiązania firmy igus dla branży opakowaniowej

Rozwiązania firmy igus dla…
Podczas tegorocznego Taropaku ekspozycja firmy igus nakierowana była na potrzeby branży opakowaniowej, a zwłaszcza na specyficzne wymagania producentów maszyn pakujących.

Wśród zaprezentowanych rozwiązań znalazła się między innymi trybotaśma wykonana z materiału iglidur A160. Charakteryzuje się ona niskimi wartościami tarcia i wysoką odpornością na ścieranie; jest ona też zgodna z wymogami FDA. Taśma dostępna jest w grubości 0,5 mm i może być łączona na różne sposoby, zapewniając swobodę projektowania powierzchni ślizgowych odpornych na ścieranie.

Prezentowana na targach technologia dryspin jest oparta na współpracy śruby z odporną na ścieranie nakrętką, wykonaną z wydajnych polimerów. Jak przekonują przedstawiciele firmy, połączenie polimerowej nakrętki, właściwości śruby i geometrii gwintu dryspin oferuje długi czas pracy i wysoką efektywność.

Warto również wspomnieć o nowym e-prowadniku przewodów z serii e2 micro, który jest stabilniejszy, cichszy i szybszy w instalacji niż tradycyjne rozwiązania. Ponadto specjalna konstrukcja umożliwia realizowanie o 25 proc. większych długości samonośnych oraz przenoszenie o 100 proc. większych obciążeń dodatkowych.

Wśród innych rozwiązań prezentowanych na targach wyróżniają się także przewody Chainflex M. Jest to nowa rodzina przewodów przeznaczona do pracy w aplikacjach ruchomych. Wśród ich atutów przedstawiciele producenta wyliczają przede wszystkim niską cenę i niezawodność - są one do 38 proc. tańsze od tradycyjnych odpowiedników, a żywotność wynosi milion podwójnych cykli pracy. Wśród prezentowanych produktów były przewody sterownicze, silnikowe, układu pomiarowego i in.

Uwagę fachowców może też wzbudzić systemowe rozwiązanie xiros - są to aluminiowe tuby z kołnierzowymi łożyskami kulkowymi xirodur B180. W rozwiązaniu tym połączono lekkie, anodowane rury aluminiowe z bezobsługowymi i ekonomicznymi łożyskami kulkowymi igus. Może być ono stosowane w przemyśle opakowaniowym i spożywczym, m.in. w maszynach służących do etykietowania i w przenośnikach.

O niektórych zaprezentowanych na Taropaku rozwiązaniach opowiada Radomir Ochocki z firmy igus.brak
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska