Logo igus Sp. z o.o.

igus Sp. z o.o.

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych


Dane kontaktowe:

ul. Działkowa 121C
Polska, 02-234 Warszawaigus to producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z trybologicznie zoptymalizowanych tworzyw sztucznych, kabli elastycznych do wszystkich gałęzi przemysłu oraz prowadnic liniowych. W ofercie firmy znajduje się ponad 80.000 produktów. Systemy zasilania – prowadzenia przewodów, oferowane, jako konfekcjonowane, gotowe do podłączenia readychain®, dostępne są również oddzielnie w formie polimerowych prowadników kablowych i specjalnych, giętkich przewodów chainflex®. Systemy mogą pracować w wariancie samonośnym na drogach do kilku metrów, np. w obrabiarkach, maszynach pakujących, ploterach, a w wariancie ślizgowym nawet do kilkuset metrów, np. przy zasilaniu i sterowaniu suwnic. Prowadniki mogą być używane do transportu zarówno przewodów elektrycznych, pneumatycznych jak też hydraulicznych.

prowadniki kablowe - igus

Łożyska ślizgowe wykonane z trybologicznie zoptymalizowanych tworzyw sztucznych oferowane przez igus® w formie tulejek ślizgowych iglidur® i łożysk przegubowych igubal® nie wymagają smarowania. Charakteryzują się małym tarciem i zużyciem, przy dużych obciążeniach dopuszczalnych, niewrażliwością na pracę w środowisku zanieczyszczonym, odpornością na środki chemiczne i korozję, bardzo dobrym tłumieniem drgań i cichą pracą. Ponad 35 różnych materiałów tworzyw sztucznych udowadnia swoją jakość i wartość w najbardziej zróżnicowanych warunkach pracy. Szeroki wybór różnych rozmiarów sprawia, że łożyska polimerowe mają zastosowanie niemal wszędzie.

tuleje- igus

Firma igus® produkuje również prowadnice liniowe drylin®, które zapewniają bezsmarowną i bezobsługową pracę np. przy regulacji formatu, dostępne są w wersji kompaktowej i mogą przenosić nawet duże obciążenia. Ponadto firma igus® oferuje bezpłatne obliczenia żywotności, zużycia oraz ogólnej kontroli funkcyjnej w związku z planowanym zastosowaniem.