Rozwiązania firmy igus w urządzeniach do cięcia laserowego

Rozwiązania firmy igus w urządzeniach…
Cięcie laserowe to jedna z najnowocześniejszych metod obróbki materiałów, zajmująca ważne miejsce w przemysłowych procesach produkcyjnych. Przewagą cięcia laserowego w porównaniu do innych metod obróbki jest precyzja, szybkość oraz oszczędność. Cięcie laserowe umożliwia uzyskanie elementów gotowych do dalszej przeróbki bez konieczności wykańczania po procesie wycinania, co pozwala na uproszczenie produkcji i zmniejszenie ilości odpadów.

Jednym z liderów tej branży jest firma Kimla, która projektuje i produkuje zaawansowane i jednocześnie proste w obsłudze urządzenia CNC.

- Najnowszym urządzeniem Kimla urządzeniem jest laser światłowodowy Flashcut Linear, wyposażony w najnowsze napędy liniowe o mocy 8 kW - mówi Przemysław Kimla, właściciel firmy. - Umożliwiają one osiąganie wyjątkowo wysokich prędkości dochodzących do 5 m/s i przyspieszeń do 6 g, bez ograniczania zrywu w połączeniu z układami pomiarowymi
o wysokiej rozdzielczości; jednocześnie umożliwiają one osiągnięcie niespotykanej wydajności i dokładności cięcia dowolnych kształtów z arkuszy blachy. Osiąganą dynamikę pracy lasera uzyskano dzięki zastosowaniu ultranowoczesnych absolutnych układów pomiarowych położenia o rozdzielczości 0,000001 mm oraz niezawodnego systemu zasilania e-prowadnikowego wraz z kablami chainflex CF firmy igus.

Lasery produkcyjne są maszynami o dużej wydajności, prędkości maksymalnej i przyspieszeniach. Dzięki unikalnym możliwościom bardzo szybkiego cięcia cienkich blach lasery światłowodowe Kimla doskonale nadają się do wycinania jako alternatywa dla wykrawarek rewolwerowych, które dotychczas były uznawane za najtańszą technologię cięcia elementów z blach.

Kimla


W celu zapewnienia odpowiedniego zasilania dynamicznego lasera firma Kimla zastosowała przewody elektryczne w miejscach ruchomych prowadzone w e-prowadnikach serii E.4 w osi X i Y, które zostały dobrane wraz ze specjalistami z firmy igus. Ponieważ aplikacje e-prowadnikowe serii E4 wyróżniają się cichą pracą i niskimi drganiami, są odpowiednie do bardzo dużych przyspieszeń. To rozwiązanie ponadprzeciętnie cichej pracy zostało certyfikowane przez TÜV. Istotną ich cechą jest łatwa i szybka instalacja.

W powyższej aplikacji oprócz e-prowadników wykorzystano również sterownicze przewody serii CF130 i ekranowane przewody serii CF140, przewody do transmisji danych serii CF240, serwoprzewody serii CF210 i przewody układu pomiarowego serii CF 211.

Kimla


Firma igus jest ważnym światowym producentem systemów prowadzenia przewodów i polimerowych łożysk ślizgowych. W 2013 roku firma wygenerowała obroty rzędu 427 mln euro.

Czytaj więcej: Polimery 124 Kable 16

brak
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska