Ruszają zapisy na obligacje PCC Rokita

Ruszają zapisy na obligacje… To już jedenasta publiczna emisja obligacji PCC Rokita, trzecia w tym roku. Spółka daje inwestorom możliwość ulokowania oszczędności i oferuje siedmioletnie obligacje serii DC, oprocentowane w wysokości 5 proc. w skali roku. Zapisy rozpoczynają się 28 lipca i będą trwać do 10 sierpnia 2016 r.; będzie można je składać w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego BDM. W obecnej transzy PCC Rokita oferuje 250 tys. obligacji serii DC o cenie nominalnej 100 zł, przy minimalnej wartości zapisu 100 zł. Przydział obligacji nastąpi 11 sierpnia br.

Dwie poprzednie emisje zakończyły się rekordowymi redukcjami sięgającymi nawet 82 proc. (w pierwszej emisji 82 proc., na drugim etapie przydziału i w drugiej emisji 77 proc.). PCC Rokita w ciągu swojej pięcioletniej historii obecności na rynku obligacji wykupiła cztery serie obligacji na łączną kwotę 85 mln zł.

- Jesteśmy pionierem na rynku Catalyst, jako emitent oferujący obligacje detaliczne - powiedział Wiesław Klimkowski, prezes zarządu spółki. - Jako pierwsi pięć lat temu z sukcesem uplasowaliśmy całą publiczną emisję obligacji.

- Obecny popyt na obligacje PCC Rokita zachęcił nas do podjęcia decyzji o kolejnej emisji, trzeciej już w tym roku - dodaje Rafał Zdon, wiceprezes zarządu. - Wychodzimy z ofertą, którą mamy nadzieję ponownie zainteresować inwestorów, w szczególności indywidualnych. Warunki oferowane przez banki sprawiają, że nasze obligacje wciąż stanowią poważną alternatywę dla lokat i rachunków oszczędnościowych.

Czytaj więcej:

Ponad 1300 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4