Ruszyła rejestracja na największą konferencję Solidworks w Europie

Ruszyła rejestracja na największą…
Premiera Solidworks 2017, przykłady zastosowania oprogramowania do poprawy jakości życia, spotkania z wyjątkowymi ludźmi z branży - to tylko część programu tegorocznego DPS Forum, największego w Europie spotkania użytkowników oprogramowania Solidowrks, które odbędzie się 26 października na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. W zeszłym roku w spotkaniu uczestniczyło ponad 400 osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się około 500 gości.

- Projektowanie dla ludzi - to główny temat tegorocznej konferencji - mówi Dawid Fionik z działu marketingu DPS Software, organizator spotkania. - Nie wszyscy wiedzą, że w Solidworks powstają koncepcje, które poprawiają jakość życia na całym świecie -począwszy od pomysłów na miejskie meble upiększające przestrzeń publiczną, a skończywszy na innowacyjnych projektach wózków inwalidzkich czy protez rąk.

Podczas spotkania będzie też mieć miejsce premiera Solidworks 2017.

- Uczestnicy poznają najnowsze funkcje, dodatki i możliwości oprogramowania - mówi Fionik. - Oprócz tego na gości czekają warsztaty projektowe, konkurs Modelmania i spotkania z wyjątkowymi osobami, które na co dzień używają Solidworks.

Wśród prelegentów znalazła się m.in. wielokrotnie nagradzana za swoje projekty Jadwiga Husarska-Sobina, która zajmuje się projektowaniem mebli, sprzętu medycznego i produktów pod wdrożenia przemysłowe. W lipcu otrzymała ona nagrodę Śląska Rzecz za design rehabilitacyjnego robota Luna EMG, pierwszego na świecie takiego rozwiązania do rehabilitacji osób cierpiących na schorzenia nerwowo-mięśniowe. Podczas konferencji będzie mówić m.in. o procesie projektowania z podkreśleniem potrzeb użytkowników i projektowaniu 3D wraz z aspektami ergonomii.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej konferencji będą: dziennikarz naukowy Tomasz Rożek, znany z programów SONDA2 i Nauka To Lubię, oraz bloger Jarosław Ostaszewski, który prowadzi popularny wideo portal www.domidrewno.pl.

Coroczne wydarzenie jest okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy użytkownikami Solidworks, ekspertami z DPS Software i przedstawicielami Dassault Systems Solidworks. Uczestnicy spotkania będą też mieć możliwość poznania firm, które korzystają z oprogramowania CAD, CAM, CAE czy PDM - zaprezentują się w specjalnej strefie wystawców.

Rejestracja na DPS Forum już ruszyła - formularz do wypełnienia można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia. Osoby, które zapiszą się na konferencję do 30 września, skorzystają z promocyjnej ceny. Studenci i wykładowcy mogą skorzystać ze specjalnej zniżki.