Ruszyło Centrum Innowacji firmy Clariant

Ruszyło Centrum Innowacji firmy Clariant
Budowa Centrum Innowacji Clariant (CIC) we Frankfurcie nad Menem pochłonęła 100 mln euro. Obiekt będzie pełnić funkcję nowego globalnego ośrodka badawczo-rozwojowego, będą się w nim także mieścić m.in. oddziały zarządzania własnością intelektualną. Rolą centrum będzie także koordynacja prac innych placówek firmy na całym świecie.

Obiekt zlokalizowany jest w pobliżu największych zakładów Clariant, dzięki czemu będzie miał dostęp do rozbudowanej infrastruktury oraz zaplecza przemysłowego i naukowego regionu Ren-Men. Powierzchnia nowego centrum wynosi 36 tys. m kw. i będzie w nim pracowało ok. 500 osób.

- Postęp w dziedzinie chemii jest konieczny, aby nasi klienci mogli sprostać wyzwaniom i trendom społecznym - powiedział Hariolf Kottmann z firmy Clariant podczas ceremonii otwarcia centrum. - Doświadczenie uczy, że innowacje rodzą się z otwartej komunikacji i wymiany myśli, które owocują powstaniem nowych pomysłów i rozwiązań. Nasze Centrum Innowacji ma ułatwić ten proces, zapewniając stymulujące warunki wspierające kreatywność i dzielenie się know-how.


Innovation Center in Frankfurt