Ruszyło Centrum Innowacji firmy Clariant

Ruszyło Centrum Innowacji…
Budowa Centrum Innowacji Clariant (CIC) we Frankfurcie nad Menem pochłonęła 100 mln euro. Obiekt będzie pełnić funkcję nowego globalnego ośrodka badawczo-rozwojowego, będą się w nim także mieścić m.in. oddziały zarządzania własnością intelektualną. Rolą centrum będzie także koordynacja prac innych placówek firmy na całym świecie.

Obiekt zlokalizowany jest w pobliżu największych zakładów Clariant, dzięki czemu będzie miał dostęp do rozbudowanej infrastruktury oraz zaplecza przemysłowego i naukowego regionu Ren-Men. Powierzchnia nowego centrum wynosi 36 tys. m kw. i będzie w nim pracowało ok. 500 osób.

- Postęp w dziedzinie chemii jest konieczny, aby nasi klienci mogli sprostać wyzwaniom i trendom społecznym - powiedział Hariolf Kottmann z firmy Clariant podczas ceremonii otwarcia centrum. - Doświadczenie uczy, że innowacje rodzą się z otwartej komunikacji i wymiany myśli, które owocują powstaniem nowych pomysłów i rozwiązań. Nasze Centrum Innowacji ma ułatwić ten proces, zapewniając stymulujące warunki wspierające kreatywność i dzielenie się know-how.


Innovation Center in Frankfurt