SABIC współpracuje z polską firmą

SABIC współpracuje z polską firmą
Saudyjski gigant na rynku tworzyw sztucznych, koncern SABIC korzysta z usług polskiej firmy.

Wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Zakładów Azotowych Puławy, firma Prozap otrzymała dwa zamówienia z Arabii Saudyjskiej od SABICA. Dotyczą one wykonania dodatkowej dokumentacji, dostaw urządzeń i pełnienia nadzoru nad realizacją inwestycji dla trwającego projektu nowej instalacji w Al-Jubail w Arabii Saudyjskiej.

Początki współpracy SABICA z rodzimą spółką datowane są na 2003 r. Od tego czasu obydwie firmy kilkakrotnie współpracowały już kilkukrotnie. Flagowym zadaniem, jakiego Prozap podjął się dla SABICA było zaprojektowanie i wdrożenie w Arabii Saudyjskiej systemu Cleaning Unit usuwającego amoniak i pył produktu z wieży granulacyjnej mocznika w jednej z tamtejszych wytwórni.

W ubiegłym roku Prozap wziął udział w konferencji SABIC Technical Meeting i prezentował przede wszystkim najnowsze rozwiązania i technologie związane z ograniczeniem emisji szkodliwych substancji, np. NOx, SOx, amoniaku i pyłów.

Czytaj więcej: Rynek 830 Ze świata 316

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska