SABIC wyprodukuje więcej płyt Lexan

SABIC wyprodukuje więcej płyt… Podczas trwających od środy w niemieckim Düsseldorf Międzynarodowych Targów Tworzyw Sztucznych i Kauczuku, firma SABIC Innovative Plastics poinformowała o zamiarach przeprowadzenia dużej inwestycji, dzięki której powiększy swoje zdolności produkcyjne odnośnie wytwarzania płyt Lexan.

Inwestycja SABIC Innovative Plastics polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnych w odniesieniu do wyrobów z płyt poliwęglanowych Lexan o konstrukcji litej i komorowej. Produkcja będzie kierowana na potrzeby odbiorców z branży budowlanej i przemysłowej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Nowe linie produkcyjne zlokalizowano w trzech zakładach: w Wiedniu, Mediolanie i norweskim Bergen. Mają one wypełnić rosnące zapotrzebowanie na strukturalne wyroby z Lexanu do szkleń, pokryć dachowych, wyrobu znaków i tablic oraz do innych zastosowań. Termin ukończenia inwestycji przewidziano na trzeci kwartał 2008 r., a asortyment wytwarzanych produktów obejmie specjalizowane systemy płyt Lexan Thermoclick, Thermoroof i Thermopanel, jak również płyty komorowe Lexan Thermoclear oraz lite płyty z Lexanu.

Fasada wewnętrzna, budynek przemysłowy w Barcelonie


- Dążąc do zaspokojenia rosnącego popytu na płyty z Lexan w całej Europie, postanowiliśmy zwiększyć moce produkcyjne - powiedział Jack Govers, dyrektor naczelny działu Specialty Film & Sheet, EMEA w SABIC Innovative Plastics. - Inwestycja jest wyrazem naszej determinacji w dążeniu do dalszego wzrostu i zagwarantowania naszym klientom wymaganego poziomu usług.

Linia produkcyjna konstruowana w Wiedniu będzie wytwarzać płyty Lexan Thermoclear o szerokości do 2100 mm. Te lekkie i odporne na uderzenia, przejrzyste płyty znakomicie sprawdzają się jako przeszklenia szklarni, werand, budynków przemysłowych i obiektów sportowych.

Z kolei linia w Mediolanie będzie przeznaczona na produkcję systemu płyt Lexan Thermoclick, znajdujących zastosowanie na przezroczystych fasadach budynków, płyt Lexan Thermoroof do konstrukcji świetlików dachowych w budynkach przemysłowych oraz płyt Lexan Thermopanel, stosowanych jako prześwietlenia izolowanych termicznie pokryć dachowych z metalu.

Linia w Bergen będzie wytwarzać płyty z litego Lexanu na potrzeby budownictwa i przemysłu, np. do wyrobu znaków i tablic, ekranów i szyb ochronnych.

Apartamentowiec zbudowany przez Taeyoung Construction Company


Wyroby z Lexanu zapewniają użytkownikom korzyści dzięki łatwości montażu, niższym kosztom ubezpieczeń ze względu na wyższą ogniotrwałość oraz wytrzymałość na nacisk, co chroni je przed aktami wandalizmu i złymi warunkami pogodowymi, a także dzięki rzadszej potrzebie wymiany z powodu odporności na działanie promieni UV, czynników atmosferycznych i rozbicie.

SABIC Innovative Plastics jest globalnym producentem tworzyw dla przemysłu motoryzacyjnego, medycznego, elektroniki użytkowej, środków transportu i specjalistycznych opakowań, budownictwa, telekomunikacji. SABIC Innovative Plastics należy do grupy Saudi Basic Industries Corporation (SABIC), jednego z 10 największych producentów światowej branży petrochemicznej.

Czytaj więcej:
Targi 1280