Sealed Air Cryovac na Packaging Innovations

Sealed Air Cryovac na Packaging…
Firma Sealed Air Polska była chętnie odwiedzanym wystawcą podczas marcowych targów Packaging Innovations w Warszawie.

Szczególne zainteresowanie na stoisku firmy budziła prezentowana przez nią nowa rodzina mikrowarstwowych poliolefinowych folii termokurczliwych o nazwie CT 301, CT 501, CT 701. Produkt właśnie jest wprowadzany na rynek, a targi były okazją do szerokiej promocji tego asortymentu. Folia powstała w oparciu o całkowicie nową technologię produkcji. Tajniki tej technologii kryją się w zwiększonych możliwościach redukowania grubości folii i to przy zachowaniu właściwości charakterystycznych dla folii nawet dwukrotnie grubszych.

Nowość przedstawiona na targach przez Sealed Air Polska to folia o grubości 7 mikronów, co już samo w sobie jest sporym osiągnięciem.

- Przy takiej niewielkiej grubości folia ma właściwości odpowiadające foliom o grubości 13-15 mikronów. Wszechstronność jej zastosowań została potwierdzona przez nas na szerokiej gamie maszyn pakujących. Folia przynosi zwiększoną siłę i wytrzymałość zgrzewania, bardzo dobrą odporność na przepalenia i wysokie właściwości optyczne - wyliczali jej zalety w trakcie targów przedstawiciele firmy. - Gwarantuje też delikatne obkurczanie przy wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Ta rodzina folii dzięki ograniczeniu swojej grubości jest jednym z najważniejszych sukcesów naszego przedsiębiorstwa w walce z redukcją odpadów. Jest idealna do pakowania produktów o nieregularnych kształtach. Dopasowuje się do kształtów pakowanych produktów jak żadna inna folia. Jest ponadto rozwiązaniem dla wysoce zautomatyzowanych i szybkich systemów. Sprawdza się w warunkach promocyjnych, kiedy istotny jest atrakcyjny wygląd pakowanych produktów.

 Sealed Air Cryovac na Packaging Innovations


Wśród targowych pochwał można było tez usłyszeć, że produkt ogranicza koszty operacyjne użytkowników, a dzieje się tak dzięki zmniejszeniu ilości przerw na zmianę rolek folii. Za sprawą wysokiej wydajności zmniejsza też ilość potrzebnych kartonów, palet, powierzchni magazynowych oraz redukuje koszty transportu. Folia może być nadrukowana, eliminując konieczność stosowania drugiego opakowania.

Czytaj więcej: Folia 337 Targi 1058

brak
 

Cryovac, folia bąbelkowa, folia pęcherzykowa, folie, folie barierowe, folie termokurczliwe, food packaging, industrial packaging, instapak, koperty ochronne, maszyny, materiały opakowaniowe

Polska