Seminarium o elastomerach termoplastycznych

Seminarium o elastomerach termoplastycznych
Firmy Ter Hell Plastic, Teknor Apex, DSM Engineering Plastics oraz Pfaff prezentowały swoje rozwiązania produktowe w trakcie specjalnego seminarium branżowego, które odbyło się w Krakowie.

Seminarium pod nazwą „Elastomery Termoplastyczne - materiały i przetwórstwo” zorganizowała spółka Ter Hell Plastic, która jest producentem i dystrybutorem tworzyw termoplastycznych.

Każda z firm uczestniczących w seminarium przekazała szereg informacji dotyczących materiałów, ich właściwości oraz sposobów przetwórstwa. Teknor Apex zademonstrował reprezentowaną przez siebie markę tworzyw Sarlink TPV, DSM Engineering Plastics skupił się na przybliżeniu własności tworzywa elastomerowego Arnitel, z kolei firma Pfaff przybliżała zagadnienia projektowania i wykonywania form do przetwórstwa tworzyw. Dużą wagę przywiązywano do prezentacji możliwych aplikacji w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, wyrobów gospodarstwa domów.

- Biorąc pod uwagę zróżnicowane audytorium, wśród którego można było znaleźć znaczące firmy z sektora motoryzacyjnego, kablowego, producentów uszczelnień, profili, wiązek elektrycznych i wyrobów technicznych, prezenterzy stali przed nie lada wyzwaniem, aby jak najlepiej dostosować swoje materiały do poszczególnych branż - opowiada Maciej Rytko z firmy Ter Hell Plastic. - Padało wiele pytań do prowadzących po każdej prezentacji oraz podczas rozmów w kuluarach. Nawiązano sporo interesujących kontaktów, które z pewnością zaowocują dalszą współpracą Dopisała również frekwencja – przybyło ok 120 osób z 45 firm z całej Polski, co tylko utwierdziło organizatorów w przekonaniu, iż tego typu seminaria mają sens i z pewnością znajdą swój dalszy ciąg w przyszłym roku – dodaje Maciej Rytko.

Elastomery Termoplastyczne - materiały i przetwórstwo