Setki gości przyjadą na najważniejsze spotkanie polskiej chemii

Setki gości przyjadą na najważniejsze…
W dniach 11-12 czerwca Puławski Park Naukowo-Techniczny po raz drugi będzie gościć uczestników Kongresu "Polska Chemia" - jednego z najważniejszych wydarzeń branży chemicznej w Polsce.

Kongres "Polska Chemia" pełni funkcję platformy wymiany doświadczeń, prezentacji pomysłów oraz strategii dla branży chemicznej w Polsce. Sukces zeszłorocznej I edycji Kongresu pokazał, jak potrzebne dla polskiego sektora chemicznego jest stworzenie takiej właśnie płaszczyzny do dyskusji na temat stosowanych rozwiązań technologicznych, prowadzenia procesów inwestycyjnych oraz wpływu otoczenia prawnego i ekonomicznego na branżę.

W tegorocznej edycji weźmie udział 400 gości oraz kilkudziesięciu panelistów: przedstawicieli branży, polityków i dziennikarzy. W ciągu dwóch dni debat, sesji tematycznych i rozmaitych spotkań uczestnicy kongresu rozmawiać będą o kwestiach związanych z energetyką, ochroną rynku wewnętrznego, logistyką, innowacyjnością oraz perspektywami rozwoju polskiego przemysłu chemicznego.

Podczas tegorocznego Kongresu odbędzie się również specjalny blok tematyczny, którego celem będzie zaprezentowanie uczestnikom najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów świata w przemyśle chemicznym tj. USA, Bliskiego Wschodu i Azji. Planowane są wystąpienia przedstawicieli światowych koncernów i organizacji branży chemicznej z wyżej wymienionych regionów świata.

Organizatorem wydarzenia jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Partnerem Strategicznym i Gospodarzem Honorowym kongresu jest Grupa Azoty.

Polska Chemia