Sidel i Domaine Chandon Australia współpracują w zakresie urządzeń końca linii

Pakowaczka Cermex WB46 Wrap-Around jest doskonale przystosowana do pakowania produktów z segmentu premium, ze względu na fakt, że urządzenie zapewnia niezwykle płynną obsługę butelek, niezależnie od ich kształtu lub zastosowanego typu etykiety. Wszystkie punkty styku pomiędzy częściami maszyny i produktami zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa i zagwarantowaniu integralności produktów, dzięki czemu pakowanie przebiega bez obaw o ich uszkodzenie, niezależnie od tego, czy są to specjalne edycje win ozdobione rękawami, czy zwykłe butelki Domaine Chandon oklejane papierowymi etykietami. Starannie zaprojektowana głowica kompletująca chwyta i przenosi sześć butelek jednocześnie na zautomatyzowany moduł rozmieszczający przegródki, który został wbudowany w jednostkę pakującą.

- Weryfikacja proponowanych koncepcji technicznych zajęła wiele czasu. Chcieliśmy jednak dołożyć wszelkich starań, by zagwarantować, że butelki będą przenoszone w bardzo delikatny sposób, co pozwoli na minimalizację ryzyka uszkodzenia jakiegokolwiek elementu opakowań, w tym otoczek, etykiet czy rękawów - dodaje Julien. Po zebraniu, produkty są przenoszone do kolejnego etapu, gdzie są pakowane w opakowania zawijane, co pozwala na uzyskanie sztywnego i idealnie kwadratowego opakowania zewnętrznego. Kształt opakowania ma w tym wypadku zasadnicze znaczenie dla procesu paletyzacji oraz usprawnienia procesów logistycznych.

- Nasze nowe opakowania charakteryzują się niezwykle kwadratowym kształtem, dzięki czemu doskonale układają się na paletach. W praktyce przekłada się to na minimalny wpływ procesu transportu na jakość gotowych produktów - komentuje Chris Fraser, kierownik produkcji firmy Domaine Chandon.

- Już wcześniej wśród maszyn znajdujących się w zakładzie znajdowało się rozwiązanie pozwalające na pakowanie kartonów, jednak wymagało ono w dużej mierze ręcznej obsługi - podziałki były wkładane ręcznie, paletyzowanie gotowych opakowań było również oparte na pracy naszych pracowników, a owijanie palet folią wymagało transportowania ich między maszynami przy pomocy wózka widłowego - dodaje  Richard McCaughey, dyrektor operacyjny w DCA.

Po zakończeniu obróbki przez maszynę Cermex WB46, opakowania są etykietowane i transportowane do paletyzatora Sidel PalAccess - kolejnej w pełni zautomatyzowanej maszyny, umożliwiającej beznarzędziowe przezbrojenie, które nie wymaga ani wymiany części, ani ręcznej regulacji. Opracowane z myślą o przyszłości oprogramowanie interfejsu człowiek-maszyna PalDesigner umożliwia operatorom projektowanie, symulowanie i ładowanie nowych wzorów rozmieszczenia opakowań na paletach bez konieczności programowania maszyny lub kontaktów z obsługą techniczną. Nowy interfejs panelu kontrolnego umożliwia także dostęp do dokumentacji technicznej maszyny, poradników użytkownika z cyklu One Point Lesson oraz filmów, które pomagają w rozwiązywaniu problemów z urządzeniem.

- Przez cały proces zespoły firmy Sidel były niezwykle proaktywne i pomogły nam w rozwiązaniu kilku spośród największych wyzwań, jakie pojawiły się na drodze do realizacji tego projektu, wśród których można wymienić między innymi w pełni zautomatyzowane umieszczanie podziałek w opakowaniach - podkreśla McCaughey.

Firma Sidel poszerza swój zasięg w Australii i Nowej Zelandii

- Przed nawiązaniem współpracy mieliśmy kilka obaw, wśród których jedną z najważniejszych było to, czy w naszym przypadku - firmy działającej w Australii, współpraca z europejskim dostawcą nie będzie wiązała się z dużo gorszym wsparciem lokalnym, w porównaniu z tym, które oferują nam lokalni gracze na rynku. Spoglądając wstecz, jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że firma Sidel potrafi połączyć lokalną bliskość z globalnym zasięgiem - takie podejście jest kluczem do rozszerzenia działalności w naszym regionie - podsumowuje Richard McCaughey.

- Obecnie rozwijamy się na rynku australijskim i w Nowej Zelandii. Firma Chandon jest dla nas bardzo ważnym partnerem, w szczególności biorąc pod uwagę nasze aspiracje dotyczące tego rynku, oparte na naszym wieloletnim doświadczeniu dotyczącym segmentu win i napojów spirytusowych - dodaje Julien Claudin.

Wdrożone w firmie Domaine Chandon rozwiązania końca linii działają już od ponad roku, co przełożyło się na realne korzyści dla australijskiego producenta win musujących - osiągnięcie wyższej wydajności oraz realizację celów produkcyjnych na stale rozwijającym się rynku.

palaccess
brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland