Sidel instaluje linię produkcyjną wody butelkowanej dla Durrat AI Khaleej

Sidel instaluje linię produkcyjną…

Jako jeden z wiodących producentów wody butelkowanej w Iraku, firma Durrat Al Khaleej dąży do zapewnienia konsumentom najlepszych usług. Rozwiązania w zakresie opakowań firmy Sidel z powodzeniem spełniły oczekiwania, dostarczając kompletną linię produkcyjną wody butelkowanej o lekkiej i jednocześnie trwałej konstrukcji butelki PET, ważącej zaledwie 10,5 grama dla opakowania o pojemności 500 ml, w okresie bardzo dużych ograniczeń podróżowania na terenie Iraku.  

Firma Durrat Al Khaleej, założona w 2007 roku, stała się znana konsumentom jako symbol dobrej jakości wody w Iraku. Firma dostosowuje zaawansowaną technologię produkcji nie tylko w celu przestrzegania krajowych i międzynarodowych przepisów i standardów, ale także w celu utrzymania się w czołówce w dziedzinie innowacji oraz zrównoważonego rozwoju firm. Zapewniając najwyższy poziom jakości i bezpieczeństwa w całym łańcuchu dostaw, od surowców do punktu konsumpcji, firma Durrat Al Khaleej korzysta z laboratorium, które systematycznie kontroluje produkowaną wodę, aby mieć pewność, że spełnia ona rygorystyczne normy pozwalające na realizację ambicji firmy w zakresie postępu i rozwoju na terenie Iraku.

Lekka i trwała konstrukcja butelki PET oraz opłacalne rozwiązanie dla całej linii produkcyjnej

W celu zoptymalizowania projektu butelki oraz wydajności linii produkcyjnej, firma Durrat Al Khaleej wybrała firmę Sidel ze względu na jej doświadczenie w dziedzinie rozwiązań opakowaniowych. Współpraca pomiędzy firmą Sidel a klientem miała kluczowe znaczenie dla opracowania nowego wzoru butelki PET oraz zarządzania instalacją i uruchomieniem urządzeń, ponieważ linia powstała jako projekt realizowany od podstaw. Po spotkaniu w Dubaju eksperci ds. opakowań z firmy Sidel spełnili oczekiwania klienta, proponując lekkie rozwiązanie, zachowując jednocześnie oryginalny wygląd butelki klasy premium. Lekka butelka PET o pojemności 500 ml, ważąca zaledwie 10,5 grama, charakteryzuje się wysoką trwałością i odniosła duży sukces na rynku. W świetle zrównoważonego rozwoju i niskiego całkowitego kosztu posiadania (TCO), kompletna linia do produkcji wody butelkowanej firmy Sidel stała się idealnym rozwiązaniem, umożliwiającym szybkość produkcji na poziomie 24 000 butelek o pojemności 500 ml na godzinę. Rozwiązanie to pozwoliło klientowi nie tylko zaoszczędzić wodę zużywaną do mycia butelek, ale również nie wymaga zastosowania przenośnika pneumatycznego.

vcsprasset-3534731-708787-96d43517-f125-4aea-9fc9-c24b77a9deb0-0

Obsługa wykraczająca poza oczekiwania

- Firma Sidel zapewniła dodatkowe wsparcie, znacznie wykraczające poza zakres dostawy urządzeń do Europy, wybierając zaufane firmy przewozowe i polecając sprawdzonych ekspertów do instalacji i uruchomienia linii produkcyjnej w Iraku. Dzięki temu cały przepływ logistyczny został dobrze zaplanowany i bezproblemowo zrealizowany - komentuje Ibraheem Ghudaib, prezes zarządu firmy Durrat Al Khaleej. Instalacja i uruchomienie przebiegły bardzo pomyślnie, osiągając wydajność linii produkcyjnej na poziomie 98,1% w czasie procesu odbioru przez klienta. Dzięki wspaniałej pracy zespołowej firmy Sidel rozpoczęcie projektu nastąpiło w marcu 2020 r., a pierwsza butelka nadająca się do sprzedaży została wprowadzona na rynek w grudniu 2020 r.