Sidel rozszerza działalność w Afryce Wschodniej

Sidel rozszerza działalność…

Sidel rozszerzył swoją obecność w Afryce, otwierając nowe biuro w Nairobi (Kenia). Ruch ten zwiększa wsparcie firmy dla klientów z Afryki Wschodniej, która stanowi kluczowy rynek dla Sidel i jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów kontynentu.

Firma Sidel od wielu lat obsługuje rynek afrykański. Bazując na tym, nowe biuro w Afryce Wschodniej umożliwi jej napędzanie rozwoju w tym regionie poprzez bliższą współpracę z klientami, aby zapewnić im dedykowane możliwości inżynieryjne i obsługę klienta na miejscu.

- Afryka Wschodnia nadal wykazuje imponujący wzrost rynkowy w podstawowych obszarach działalności Sidel, takich jak napoje, żywność, opakowania do domu i higieny osobistej - mówi Vishal Gupta, dyrektor zarządzający Sidel Services East Africa. - To coś więcej niż biuro, to symbol naszego zaangażowania w rynek afrykański, w relacje z naszymi klientami oraz w rozwój wykwalifikowanej lokalnej puli talentów inżynierskich i operacyjnych. Sidel szczyci się tym, że oferuje globalne doświadczenie sparowane z lokalną ekspertyzą. W tym przypadku inwestujemy w kraj i region, działając na rzecz wzrostu przy jednoczesnym zwiększeniu zadowolenia klientów.


a-1k1a9189-cropped

Region Afryki Wschodniej składa się z 15 krajów, od Erytrei na północy do wyspy Mauritius. Tanzania, Uganda, Kenia i Etiopia mają jedne z najwyższych poziomów wzrostu PKB i dochodu rozporządzalnego na kontynencie, co wskazuje na znaczny potencjał na najbliższe lata. Nowe biuro Sidel, które zostało oficjalnie otwarte 28 lipca, znajduje się w samym sercu centralnej dzielnicy biznesowej Nairobi, obok siostrzanej firmy TetraPak oraz afrykańskich siedzib głównych innych międzynarodowych firm.

- Wielu naszych cenionych klientów jest silnie obecnych w Afryce Wschodniej. Możemy im teraz zaoferować szybki, bezpośredni dostęp do naszych inżynierów-ekspertów i dedykowanych lokalnych zespołów wsparcia serwisowego - dodaje Vishal Gupta.

Afryka jest domem dla najmłodszej i najszybciej urbanizującej się populacji świata i ma potencjał, aby stać się jednym z głównych źródeł globalnego wzrostu. Licząca ponad miliard osób populacja Afryki Subsaharyjskiej rośnie obecnie w tempie około 2,7% rocznie - ponad dwukrotnie szybciej niż Azja Południowa i Ameryka Łacińska.

Firma Sidel chce przyczynić się do rozwoju gospodarczego tego regionu, umożliwiając zrównoważony i odpowiedzialny wzrost poprzez dostarczanie zaawansowanych rozwiązań opakowaniowych, które przynoszą korzyści klientom przy możliwie najmniejszym wpływie na środowisko.


f-1k1a9281