Sidel zmienia ceny urządzeń w związku z rosnącymi kosztami surowców

Sidel zmienia ceny urządzeń…

Globalna pandemia odcisnęła swoje piętno na branży opakowań, prowadząc do znacznego wzrostu cen oraz braku surowców i podzespołów stosowanych w urządzeniach pakujących. Aby zrekompensować rosnące koszty i być w stanie nieustannie dostarczać rozwiązania charakteryzujące się najwyższą jakością, z dniem 6 września 2021 roku firma Sidel skoryguje ceny swoich urządzeń o średnio 5%, by uwzględnić wzrost cen surowców i produktów. Braki surowców i podzespołów mogą również wpłynąć na czas dostawy urządzeń.

Od czasu wybuchu epidemii COVID-19 firma Sidel starała się utrzymywać niezmienne ceny swoich urządzeń, pomimo znacznego wzrostu cen surowców od 2020 roku. Nic nie wskazuje na to, że ceny wrócą do poprzedniego poziomu w przewidywalnej przyszłości. 

Co więcej, w połączeniu z innymi czynnikami zewnętrznymi pandemia spowodowała znaczne braki na światowym rynku mikroukładów. Sytuacja ta stanowi rezultat przerwania łańcuchów dostaw na całym świecie, w tym przymusowego zamykania fabryk, a także nieoczekiwanego wzrostu popytu na urządzenia elektroniczne takie jak telefony komórkowe i laptopy ze względu na wymogi pracy i nauki zdalnej. Zarówno opóźnienia w dostawach mikroukładów, jak i wzrost konsumpcji elektroniki osobistej prowadzą do opóźnień po stronie dostawców, co może mieć negatywny wpływ na kanały dostaw firmy Sidel w nadchodzącej przyszłości.

- Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zagwarantować najwyższą jakość rozwiązań, z których znana jest firma Sidel. W tym celu staramy się nabywać wymagane materiały i podzespoły kiedykolwiek i gdziekolwiek są one dostępne. Z tego powodu zintensyfikowaliśmy komunikację z naszymi dostawcami i klientami, a także dostosowaliśmy nasze procesy realizacji projektów wewnątrz firmy, tak aby opóźnienia i niedobory miały możliwie najmniejszy wpływ na naszą działalność - twierdzi Ko Hoepman, wiceprezes ds. portfolio rozwiązań, innowacji i marketingu w firmie Sidel, zapewniając, że firma nieustannie dąży do ograniczenia wszelkich zagrożeń i ryzyk związanych z opóźnieniami i niedoborami na rynku.


Czytaj więcej:
brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland

Reportaże

Forum