„Smart Routing” - chmurowe rozwiązanie do planowania transportu

„Smart Routing” - chmurowe…

Dassault Systèmes i Ab Ovo przedstawiają oparte na chmurze oprogramowanie „SmartRouting” do optymalizowania procesów związanych z planowaniem dla branży logistycznej. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji, pozwala ono spedytorom uwzględniać różne czynniki podczas planowania transportu w celu szybszego reagowania na nieoczekiwane zmiany oraz zwiększania rentowności w duchu długofalowego i zrównoważonego rozwoju.

Branża transportowa musi sprostać nie tylko zmieniającym się potrzebom klientów, ale także brakom kadrowym i rosnącym kosztom prowadzenia działalności. Coraz większą rolę w procesie planowania tras odgrywają także wskaźniki zrównoważonego rozwoju, takie jak poziom emisji dwutlenku węgla. Rozwiązanie „SmartRouting” łączy ponad 20-letnie doświadczenie firmy Ab Ovo w branży transportowej i logistycznej z możliwościami aplikacji DELMIA Quintiq firmy Dassault Systèmes do planowania i optymalizowania. Skalowalne i ukierunkowane na klienta oprogramowanie „SmartRouting” pozwala oszczędzać czas oraz zwiększać rentowność dzięki przejrzystej funkcji planowania tras, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Rozwiązanie to pozwala na integrację istniejących danych dotyczących floty, pojazdów, personelu, paliwa i towarów oraz uwzględnienie ich w procesie planowania. „SmartRouting” dostarcza także informacji dotyczących zasięgu, punktów ładowania oraz czasu pracy pojazdów elektrycznych, co ułatwia zarządzanie nimi. Zintegrowany moduł sztucznej inteligencji analizuje historyczne dane i uwzględnia je podczas planowania kolejnych tras. Oprogramowanie zapewnia kadrze zarządzającej zautomatyzowany dostęp do aktualnych danych w czasie rzeczywistym, co pozwala ograniczyć czynności manualne związane z planowaniem.

Rozwiązanie DELMIA Quintiq firmy Dassault Systèmes jest wykorzystywane przez firmy na całym świecie do kompleksowego modelowania, planowania i optymalizowania łańcuchów dostaw. Oprogramowanie to sprawdza się doskonale przy planowaniu łańcucha dostaw, sprzedaży, spedycji, planowaniu siły roboczej oraz produkcji, a także w analityce biznesowej. Firma Ab Ovo specjalizuje się w matematycznej optymalizacji procesów związanych z łańcuchem dostaw. Wykorzystując sztuczną inteligencję, eksperci ds. logistyki pomagają firmom nie tylko podejmować bardziej przemyślane decyzje, ale także rozwijać się w sposób bardziej zrównoważony. Ab Ovo jest wieloletnim partnerem firmy Dassault Systèmes w zakresie DELMIA Quintiq.

visual-smartrouting