Specjalistyczna jakość bez kompromisów

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszą kwestią związaną bezpośrednio ze sposobem funkcjonowania przedsiębiorstw. Czy w Grafe wdrażane są pomysły wpisujące się w tę ideę i realizujące założenia m.in. gospodarki o obiegu zamkniętym?

„Plastik” jest bardzo uniwersalny i znajduje zastosowanie w wielu różnych gałęziach przemysłu. Aby promować gospodarkę o obiegu zamkniętym i zrównoważony rozwój, Grafe poszerzyło swoje portfolio produktów, mając na uwadze perspektywę zrównoważonej przyszłości.

Przetwarzanie recyklatów tworzyw sztucznych ma ogromne znaczenie dla gospodarki o obiegu zamkniętym. Zastosowanie odpowiednich dodatków pomaga modyfikować tworzywa pochodzące z recyklingu w taki sposób, aby spełniały wymagania odnoszące się do kwestii ponownego ich użycia. Oferujemy różne rozwiązania, aby sprostać zapotrzebowaniu na produkty o wysokim udziale recyklatów i wspieramy wielokrotne ich wykorzystanie jako stabilny materiał PCR w myśl gospodarki o obiegu zamkniętym. Koloryści z Grafe-Design-Center opracowują zoptymalizowane receptury kolorystyczne dla wysokiej jakości produktów PCR.

Firma rozszerzyła również swoje portfolio o barwienie biotworzyw. Należą do nich biotworzywa wykonane z surowców odnawialnych oraz tworzywa biodegradowalne, które są kompostowalne. Wraz z produktami Biocolen Grafe oferuje też barwniki, które nie tylko nadają się do barwienia biotworzyw, ale także zapewniają lepszą wydajność producentom opakowań.

grafe-logisitc-1

Jako firma angażujecie się też w inne obszary aktywności, związane chociażby z edukacją, kulturą czy sportem. Proszę powiedzieć coś więcej na ten temat.

Choć Grafe działa w wielu krajach na całym świecie, lokalne korzenie tej rodzinnej firmy są dla nas bardzo ważne. Sprawą bliską sercu kierownictwa jest nie tylko zrównoważone zarządzanie, ale także zapewnienie bezpiecznych miejsc pracy, zaangażowanie na rzecz dzieci oraz sztuki, edukacji i kultury. Przykładami tej aktywności są m.in. fundowanie nagrody maturalnej Grafe, udział w biegu miejskim w Weimarze i biegu Rennsteig czy też wsparcie weimarskiej szkoły malarstwa i rysunku.

Nasza firma inwestuje w najlepszych „twórców” jutra. Nagrodą Grafe Abitur honorowane są coroczne wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauk przyrodniczych w południowym regionie Weimaru. Nagroda odnosi się do osiągnięć szkolnych w przedmiotach naukowych w okresie całej szkole średniej i wynosi 1000 euro. Wśród pracowników Grafe jest też wielu miłośników sportu. Sportowcy regularnie biorą udział w zawodach, takich jak bieg z miasta Weimar na targ cebulowy czy bieg GutsMuths Rennsteig.
Sztuka również nie jest dla nas obojętna. Kolory to nasza pasja – i to nie tylko w postaci masterbaczy. Podobnie jak Johann Wolfgang von Goethe, księżna Anna Amalia i książę Carl August wspieramy więc weimarską szkołę malarstwa i rysunku, jedną z najstarszych tego typu szkół artystycznych w Niemczech.

Na koniec spójrzmy w przyszłość. Które obszary działalności firmy można pana zdaniem jeszcze bardziej ulepszyć i rozwinąć?

Poza oczywistymi sposobami rozwoju, takimi jak rozszerzanie parku maszynowego, muszę wspomnieć o rozwijanej od dłuższego czasu digitalizacji. Powstał portal dla klientów, który już dziś pozwala na szybkie pobranie kart technicznych, zamówienie próbki barwnika, kontrolowanie postępu w doborze kolorów, a nawet śledzenie statusu produkcji zamówienia. Klient otrzymał tym samym nowoczesne narzędzie z szybkim dostępem do przydatnych informacji.

Kolejnym krokiem, który ulepszy współpracę z naszą firmą będzie skrócenie procesu doboru barwnika dla klienta. Branża taka jak automotive, podobnie jak np. sektor opakowań kosmetycznych, wymaga szybkiego reagowania. Chcemy to osiągnąć przez brak konieczności wysyłania wzoru koloru do centrali firmy. Celem jest cyfrowe „sczytywanie” koloru bezpośrednio u klienta, aby już następnego dnia koloryści mogli rozpocząć pracę nad recepturą.

Rozmawiała: Agata Mojcner

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa
 

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe i smarne, antyblokery, stabilizatory UV, uniepalniacze

Polska, 42-700 Lubliniec, K. Miarki 15/4