Spotkanie z Weil Engineering

Spotkanie z Weil Engineering Już 11 września w warszawskim Centrum Techniczno - Wystawowym firmy Abplanalp Consulting odbędzie się spotkanie z przedstawicielami koncernu Weil Engineering. To jeden z najbardziej znanych na świecie producentów obrabiarek do zwijania, spawania oraz kalibrowania rur cienkościennych i wykonywania obróbki plastycznej końców rur.

Niemiecka firma Weil Engineering działa od kilkudziesięciu lat i w tym czasie zdobyła olbrzymie doświadczenie w branży i prestiżowe miejsce na rynku. Wykonane dzięki jej obrabiarkom rury znajdują zastosowanie jako przewody wentylacyjne, kominowe, do układów chłodnic i klimatyzatorów, do wykonywania tłumików i katalizatorów. Są też wykorzystywane w procesie hydroformowania. Do spawania rur wykorzystuje się metodę TIG, plazmę oraz laser.

W skład podstawowych grup obrabiarek tego producenta wchodzą maszyny do precyzyjnego spawanie wzdłużnego rur, maszyny zwijające rurę do dowolnego kształtu w przekroju poprzecznym, maszyny zespolone zwijające rurę, a następnie spawające. Asortyment uzupełniają laserowe wypalarki do rur, linie automatyczne do wykonania rur ze zwoju blachy i ich spawania oraz obróbki plastycznej.

maszyna firmy Weil Engineering


Abplanalp Consulting jest przedstawicielem niemieckiej firmy w Polsce. Spotkanie mające na celu prezentację maszyn Weil Engineering zaplanowano na 11 września, na godz. 9.30 w Centrum Techniczno - Wystawienniczym w Warszawie, przy ul. Wróblewskiego 31.

Program spotkania obejmie informacje o najnowszych metodach zwijania, spawania i kalibrowania rur, prezentację podstawowych grup maszyn Weil Engineering i co najważniejsze pokaz działania spawarki do rur Flexmaster 400.

Flexmaster 400 jest to jednostacyjna maszyna do spawania, bardzo wygodna do przestrojenia i zalecana do produkcji krótkich serii: pojemników okrągłych takich jak beczka lub szklanka, a także rur kominkowych oraz rur wymienników ciepła.

Ponadto prezentowana maszyna pozwala na produkcję 150 rur w ciągu godziny. Co najważniejsze jest prosta w obsłudze. Zakres czynności wykonywanych przez operatora ogranicza się wyłącznie do załadowania urządzenia zwiniętymi półproduktami, a następnie wyjęcia pospawanej rury. Urządzenie nie emituje też szkodliwych dla otoczenia substancji.

Czytaj więcej:
brak
 

Haas, cnc, obróbka cnc, obrabiarki cnc, obrabiarki sterowane numerycznie, obrabiarki ciężkie, elektrodrążarki

Polska

Reportaże

Forum