Środek dezynfekujący Lanxess zabija koronawirusa w zaledwie 60 sekund

Środek dezynfekujący Lanxess…

Rely+On Virkon, środek dezynfekujący o szerokim spektrum działania wytwarzany przez producenta specjalistycznych środków chemicznych, koncern Lanxess, wykazuje niezwykle szybkie i skuteczne działanie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Takie wnioski płyną z ostatniego badania przeprowadzonego na zlecenie Lanxess przez niezależne laboratorium analityczne Microbac Laboratories, Inc. zgodnie z metodyką testowania amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) dla produktów przeznaczonych do wirusobójczej dezynfekcji powierzchni twardych.

Rely+On Virkon zapewnił szybką i całkowitą inaktywację wirusa SARS-CoV-2 w stosunku rozcieńczenia 1 : 100 w zaledwie 60 sekund i w ekonomicznym rozcieńczeniu 1 : 600 przy 10-minutowym czasie kontaktu.

Stwierdzenia dotyczące skuteczności środków dezynfekcyjnych, które mają na celu zwalczanie SARS-CoV-2, muszą mieć należyte poparcie w danych. Microbac jest jednym z niewielu laboratoriów badawczych na świecie posiadających certyfikat CDC (Centrów Kontroli i Prewencji Chorób) uprawniający do wykonywania tego rodzaju badań.

Dobre praktyki higienicznego czyszczenia i dezynfekcji nigdy nie były ważniejsze

- Nie mamy obecnie dostępu do szczepionek ani powszechnie przyjętych leków, które umożliwiałyby walkę ze światową pandemią koronawirusa. Tak więc obok dystansu społecznego i mycia rąk dezynfekcja pozostaje bardzo ważnym środkiem zapobiegającym rozprzestrzenianiu się tej zagrażającej życiu choroby układu oddechowego – mówi Anneliese Bischof, Business Director Disinfection w firmie Lanxess. – Dobre praktyki higienicznego czyszczenia i dezynfekcji nigdy nie były ważniejsze niż dzisiaj. Sprawna dezaktywacja SARS-CoV-2 przez Rely+On Virkon pomoże uspokoić ludzi, że środek dezynfekujący, którego używają, nie tylko szybko działa, ale jest także skuteczny w praktycznym użyciu – podkreśla Bischof.

Środek dezynfekujący Rely+On Virkon ma postać sproszkowanego koncentratu wodorozcieńczalnego do stosowania jako spray na twarde powierzchnie i sprzęt (niemedyczny). Może zatem przyczynić się do zmniejszenia ryzyka krzyżowego zakażenia z powierzchni, klamek drzwi, stołów lub krzeseł poprzez stosowanie do dezynfekcji w terminalach transportu publicznego, na lotniskach, w szpitalach, klinikach, centrach handlowych itp.

Pod marką Rely+On Virkon jednostka biznesowa Lanxess Material Protection Products wytwarza szeroką gamę środków dezynfekujących w oparciu o wyniki badań naukowych. 


Czytaj więcej:
COVID-19 189

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A