Statystyki wortalu Plastech.pl 2005

Statystyki wortalu Plastech.pl…

Co oznaczają prezentowane przez nas statystyki serwisu?

Tym razem postanowiliśmy przedstawić nie tylko wyniki oglądalności naszego serwisu za 2005 rok, ale także sposób ich obliczania. Mamy nadzieję, że pozwoli to lepiej zrozumieć przedstawiane przez nas wyniki.Cała analiza statystyk została przeprowadzona w oparciu o logi dostępowe z naszego serwera www. Logi serwera to pliki, w których są zapisywane zdarzenia zachodzące w systemie. Zawierają one informacje m.in. o wszystkich zapytaniach wysłanych przez przeglądarki internetowe do serwera.


Wywołania

Pierwszym wygenerowanym raportem jest liczba wszystkich zapytań, czyli wywołań.


Plastech.pl - 2005 - Liczba wywołań

Wywołanie (ang. hit) jest to wczytanie dowolnego pliku (strony, pliku graficznego, skryptu itp.) z serwera WWW. Na podstawie liczby wywołań nie sposób stwierdzić jak wygląda liczba obejrzanych stron - najczęściej załadowanie jednej strony powoduje wygenerowanie wielu wywołań (strona + skrypty + wszystkie obrazki). Im więcej na stronie obrazków tym więcej wywołań generuje obejrzenie pojedynczej strony. W przypadku naszego serwisu średnia liczba hitów wyniosła: 2.188.359 hitów miesięcznie.


Odsłony

Przy analizie statystyk serwisu internetowego ważniejsze od liczby wywołań są dane na temat ilości odsłon (ang. page views).


Plastech.pl - 2005 - Liczba odsłon

Przedstawiony powyżej raport został automatycznie wygenerowany przez system statystyk home.pl (firmę utrzymującą nasz serwer www). Pokazuje on liczbę wszystkich obejrzanych stron Plastech.pl w 2005 roku. Średnia oglądalność w 2005 wyniosła: 718.717 stron miesięcznie.


Nie wszystkie strony mają taką samą wartość. Serwis zawiera dużą liczbę plików typu: pdf, txt, doc lub stron html, czy php, które służą tylko jako pomoc np. przy wprowadzaniu danych, czy wyborze kategorii. Rzeczywista oglądalność interesująca np. reklamodawcę to tylko oglądalność stron zawierających reklamy. W naszym serwisie reklamy są generowane razem z nagłówkiem, czyli w raporcie interesują nas tylko strony, które zawierają nagłówek. Dlatego trzeba odliczyć wszystkie pliki, których nie można zakwalifikować jako "pełne" strony.


Czytaj więcej:
Anonymus
Anonymus
*.8.89.79

Wysłany: 2006-01-21 12:15:56

Z tymi statystykami rzeczywiście jest tak, że często więcej niż połowa odwiedzin to indeksery i różne inne badziewia. Prawdą też jest, że większość ludzi podaje jako odwiedziny liczbę hitów choć nie ma to żadnego sensu. Najbardziej wiarygodne jest chyba porównywanie liczby userów, tylko trzeba wiedzieć czy po cookie czy po ip.

Anonymus
Anonymus
*.143.138.27

Wysłany: 2006-05-05 20:03:20

nie ma tu nic napisane o tworzywach sztucznych(z czego są, jak wpływają na środowisko itp.).

Anonymous
Anonymous
*.27.221.41

Wysłany: 2006-05-19 16:04:29

to nie jest portal chronmy przyrode tylko portal kup sprzedaj :P

Reportaże

Forum