Sumitomo (SHI) Demag mianuje starszego dyrektora ds. technologii

Sumitomo (SHI) Demag mianuje…

Przygotowując firmę do reagowania na przyszły rozwój technologiczny, Sumitomo (SHI) Demag powołała doświadczonego eksperta w dziedzinie przetwarzania i maszyn, pana Martina Pütza, na stanowisko Senior Director Technology.

Jako szanowany pracownik naukowy IKV (Instytutu Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych) w dziedzinie inżynierii mechanicznej, pan Pütz wnosi bogatą perspektywę innowacji zdobytą dzięki głębokiemu i różnorodnemu doświadczeniu na różnych stanowiskach. W swojej karierze zawodowej Pütz przeszedł od inżyniera procesu formowania wtryskowego do różnych stanowisk technicznych i zarządzania sprzedażą, a ostatnio do stanowiska Global Senior Director Engineering & Innovation w Gerresheimer AG, globalnego dostawcy rozwiązań dla przemysłu farmaceutycznego, opieki zdrowotnej i kosmetycznego.

Jako starszy dyrektor ds. technologii jest odpowiedzialny za budowanie jasnej strategii firmy w zakresie inżynierii agile. Obejmuje to nadzorowanie działów badań i rozwoju Grupy, technologii aplikacji, szkoleń i technicznego zarządzania produktami. Powierzono mu również zadanie wzmocnienia technologii aplikacji jako trzeciego filaru biznesowego firmy w ramach spółek zależnych, obok sprzedaży i serwisu maszyn. Pan Pütz będzie pracował w biurze w Schwaig.

Komentując tę ostatnią nominację na stanowisko kierownicze, dyrektor generalny Gerd Liebig podkreśla, że silne doświadczenie lidera w zakresie aplikacji w połączeniu z jego wielowymiarową wiedzą na temat technologii medycznych jest bardzo korzystne: "Innowacje są tym, co wyróżnia Sumitomo (SHI) Demag. Stąd bierze się nasza wartość dodana. Przy coraz szybciej zmieniającym się krajobrazie przetwarzania i rozwoju maszyn, zdolność do realizacji tego innowacyjnego ducha przy jednoczesnym zorientowaniu na klienta i skupieniu się na dostosowaniu wysiłków rozwojowych sprawi, że wyprzedzimy innych dostawców rynkowych".


Martin Pütz
Martin Pütz


Martin Pütz komentuje: "Innowacje nie powstają tylko w jednym dziale. Wymagają współpracy, podejścia wielofunkcyjnego, powiązanego ze wspólnym celem.  Łączymy rozwój aplikacji technologicznych, maszyn, usług cyfrowych i praktycznych szkoleń. W ten sposób możemy przyspieszyć wdrażanie naszych rozwiązań i proaktywnie dostosowywać się do zmieniających się wymagań rynku. Cieszę się, że dołączam do zespołu Sumitomo (SHI) Demag na tym etapie jego ekscytującej podróży technologicznej i innowacyjnej".


Czytaj więcej: