Sumitomo (SHI) Demag modernizuje centrum logistyczne oraz centrum szkoleniowe

Sumitomo (SHI) Demag modernizuje…

Od 2016 roku Sumitomo (SHI) Demag zainwestowało prawie 20 milionów euro w modernizację budynków i wyposażenia w swoich dwóch niemieckich zakładach w Schwaig i Wiehe. 

29 czerwca 2020 roku odbyła się uroczysta ceremonia rozpoczęcia kolejnego etapu projektu w ramach strategii rozwoju japońsko-niemieckiego producenta maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych: rozpoczęcie budowy nowego magazynu o powierzchni 1600 m2 w Schwaig. 

- Modernizacja naszego zaplecza logistycznego jest naturalną konsekwencją zwiększenia zdolności produkcyjnych i optymalizacji produkcji. W ten sposób możemy jeszcze bardziej zwiększyć wydajność produkcji i skrócić czas dostaw - mówi CEO Gerd Liebig. 

Nowa lokalizacja hali umożliwi sprawniejszy przepływ produktów od dostawy przez organizację wysyłek po produkcję. Plan budynku uwzględnia również przyszłe rozbudowy zakładu. Co najważniejsze, w budynku będzie znajdował się centralny punkt zbiórki odpadów produkcyjnych aby usprawnić ich sortowanie, wywóz i recykling. 

Zakończenie prac rozbudowy centrum szkoleniowego   

Zakończyła się także rozbudowa i modernizacja centrum szkoleniowego w Schwaig, podwojenie powierzchni szkoleniowych dla klientów, rozbudowa nowych sal szkoleniowych połączonych z działem technologicznym aplikacji. W rezultacie zespół szkoleniowców firmy powiększył się do ośmiu członków, oferując szkolenia w zakresie technologii maszyn, technologii aplikacji oraz automatyzacji. Sale wyposażone są w sprzęty najnowszej technologii, w tym dotykowe tablice cyfrowe oraz studio online, umożliwiające uczestnikom kursów z całego świata uczestniczenie w profesjonalnym szkoleniu online. 

- Dzięki naszemu modułowemu programowi szkoleń i globalnemu ujednoliceniu materiałów szkoleniowych nasze rozwiązania mogą być wykorzystywane w jeszcze bardziej ukierunkowany i wydajny sposób - wyjaśnia Liebig. 

- Możemy teraz dostosowywać szkolenia do indywidualnych potrzeb. W rezultacie klienci są lepiej przygotowani i mogą od razu wykorzystać przewagę konkurencyjną nowych maszyn i aplikacji. Dzięki nowoczesnej technologii multimedialnej oferujemy teraz szkolenia online, pozwalające skrócić czas jaki ludzie muszą poświęcić na rozwój umiejętności zawodowych i wykonywanie ćwiczeń praktycznych  - dodaje dr Thorsten Thümen, Senior Director Technology w Sumitomo (SHI) Demag. 

sgi


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83

Reportaże

Forum