Sumitomo (SHI) Demag podwaja produkcje maszyn w Chinach

Sumitomo (SHI) Demag podwaja…

Firma Sumitomo (SHI) Demag była gospodarzem ceremonii wmurowania kamienia węgielnego w obecności lokalnych polityków w swoim zakładzie w Ningbo, ogłaszając tym samym rozpoczęcie budowy nowej hali produkcyjnej o powierzchni 400 metrów kwadratowych. W obecności burmistrza i radnych miasta dzielnicy Beilun, CEO Pietro Scattarreggia uczcił tę okazję ogłaszając, że większy zakład wyznacza ścieżkę przyszłego rozwoju, tworząc 50 nowych miejsc pracy i podwajając moce produkcyjne.

Otrzymawszy pozwolenie na rozpoczęcie budowy pod koniec roku 2022, Scattarreggia informuje, że otwarcie nowego zakładu planowane jest na jesień 2023 roku, co zbiegnie się z 25. rocznicą produkcji Grupy w Chinach. Biorąc pod uwagę ogromny potencjał rynku, prezes potwierdził, że ogólnie rynek azjatycki, a w szczególności motoryzacja i elektromobilność w Chinach przeżywa boom. - Po najlepszych wynikach w historii firmy w 2021 r. i późniejszym spowolnieniu gospodarczym w zeszłym roku w wyniku ograniczeń polityki koronawirusa, perspektywy na przyszłość pozostają bardzo pozytywne - potwierdza Scattarreggia.

Rozbudowa hali produkcyjnej w Ningbo nie tylko daje zespołowi więcej przestrzeni do produkcji większej liczby maszyn, ale także rozszerza produkcję o maszyny Systec Servo o większym tonażu. - Do tej pory nasza produkcja ograniczała się do maszyn o sile zamykania do 1000 ton. Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na większe, precyzyjne komponenty, możliwość rozszerzenia naszego portfolio produktów do 1500 ton oznacza, że możemy radykalnie skrócić czas dostawy dla klientów w Chinach i Azji - informuje Scattarreggia. Przytacza to przede wszystkim jako strategiczne uzasadnienie ekspansji.

image-sumitomo-shi-demag-doubling-machine-production
Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego w obecności lokalnych polityków.

Dzięki hybrydowej koncepcji napędu, seria Systec Servo, charakteryzująca się absolutną precyzją, doskonałą stabilnością i trwałością, oferuje producentom samochodów, sprzętu AGD i komponentów konsumenckich potężny i energooszczędny system. Zapewniając przy tym integrację procesu dla elastycznej i wszechstronnej produkcji większych komponentów.

- Seria Systec idealnie nadaje się do tych wymagań produkcji - informuje Scattarreggia. Aby wesprzeć produkcję tych większych i cięższych maszyn, na hali produkcyjnej w Ningbo zainstalowano mocniejsze dźwigi.

- Ponadto, oddział Sumitomo (SHI) Demag w Chinach pozostaje zaangażowany w zmniejszanie śladu węglowego w swojej produkcji. Zainstalowany we wrześniu nowy system fotowoltaiczny o powierzchni 7 tys. metrów kwadratowych umożliwia funkcjonowanie zakładu praktycznie niezależnie od lokalnego dostawcy energii elektrycznej - twierdzi prezes.

W ostatnich latach wiele zakładów produkcyjnych w Chinach odczuło skutki racjonowania energii. Dzięki własnemu systemowi paneli słonecznych, zakład w Ningbo nie będzie już uzależniony od przyszłych racji energii. - Ma to ogromne znaczenie dla stabilności produkcji - kończy Scattarreggia.  

Reportaże

Forum