Światowe Targi Przemysłu Napojów i Pokarmów Płynnych - drinktec 2017

Światowe Targi Przemysłu Napojów… Międzynarodowe Targi Monachijskie (Messe München International - MMI) należą do największych i najnowocześniejszych centrów targowych na świecie. Rocznie organizuje się w Monachium około 40 imprez targowych, wyspecjalizowanych w takich dziedzinach jak dobra inwestycyjne, wysokiej jakości dobra konsumpcyjne oraz nowoczesne technologie.

Dzięki sześciu zagranicznym spółkom i 66 przedstawicielstwom zagranicznym, obsługującym 89 państw, MMI dysponują rozbudowaną siecią przedstawicielstw o zasięgu globalnym. Co roku w monachijskich imprezach targowych udział bierze ponad 30 tys. wystawców z ponad 100 państw i przeszło dwa miliony (!) odwiedzających.

Monachijskie Nowe Tereny Targowe (Neue Mese München) zostały oddane do użytku w 1998 roku. 16 klimatyzowanych hal wystawowych o łącznej powierzchni 180 tys. m2 wraz z obszarem na wolnym powietrzu o powierzchni 425 tys.m2 stanowią jeden z najnowocześniejszych centrów wystawienniczych świata. Cechuje je funkcjonalność, łatwy dostęp do hal targowych przy zabudowie i demontażu, stoisk, bogata infrastruktura i swobodny dostęp do środków łączności. Na terenie targowym znajduje się m.in. wiele restauracji, sklepów, bank, poczta, szatnie, przechowalnia bagażu, punkt obsługi pasażerów linii lotniczych (check in) a nawet kaplica i kącik dla dzieci. Taśmociągi dla pieszych (express way) ułatwiają odwiedzającym przemieszczanie się po terenach targowych. Centrum targowe jest doskonale połączone linią metra U2 z centrum miasta. Przejazd do centrum trwa 17 minut.

Do ważniejszych imprez targowych, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Monachijskie należą, mające już ponad 60-letnią historię - Światowe Targi Przemysłu Napojów i Pokarmów Płynnych – drinktec, które uważane są za kluczowe wydarzenie oraz światowy szczyt gospodarczy branży. Co cztery lata na targach drinktec zostaje wytyczony kierunek przyszłości a branża zyskuje nowe impulsy do swojej działalności.

W tym roku podczas pięciu dni targowych, na powierzchni 150.000 m2, światowe premiery oraz innowacje zaprezentuje około 1.600 wystawców z ponad 70 krajów. Wszyscy potentaci przemysłu napojów i płynnych pokarmów planują swój udział w wystawie: producenci (dostawcy) z całego świata, w tym duże koncerny z całego globu, jak również małe i średnie przedsiębiorstwa natrafiają tutaj na każdej wielkości producentów i dystrybutorów napojów i płynnych pokarmów.

Targi drinktec są uznawane w branży za platformę premier dla światowych nowości. To właśnie tutaj zostają wyznaczone kierunki przyszłości. Organizatorzy przewidują, że w dniach od 11 do 15 września br. roku targi w Monachium odwiedzi ponad 70.000 gości, aby móc spotkać się ze światowymi specjalistami.

Główne obszary wystawy

  • Technologie procesów produkcji
  • Technologie napełniania i pakowania
  • Automatyzacja, sterowanie i rozwiązania IT
  • PETpoint (technologie opakowań PET dla napojów i produktów płynnych)
  • Pojemniki, materiały opakowaniowe, akcesoria do pakowania i zamykania
  • Surowce, środki do obróbki i dodatki
  • Gospodarka energetyczna, woda i ścieki

drinktec 2103

Copyright "Messe München"

Reportaże

Forum