Światowe Targi Przemysłu Napojów i Pokarmów Płynnych - drinktec 2017

drinktec Forum

Podczas tego wydarzenia grono ekspertów reprezentujących zarówno przemysł jak i sektor badawczy przedstawi pionierskie pomysły i praktyczne podejście do najnowszych zagadnień dotyczących techniki, procesów produkcyjnych i automatyki.

Wśród tematów poruszanych na forum znajdzie się miejsce zarówno dla zastosowań nowoczesnych technologii wysokociśnieniowych w branży spożywczej, roli mikrobiologii w rozwoju pokarmów płynnych oraz niezwykle popularnego ostatnio pojęcia Industry 4.0, również w technologiach napełniania i pakowania.

PETnology Europe Technical Conference

Warto wspomnieć o odbywającej się podczas targów drinktec konferencji technicznej PETnology Europe 2017. W tym roku głównymi tematami tego, odbywającego się już po raz dwudziesty, wydarzenia będą: digitalizacja oraz Gospodarka o Obiegu Zamkniętym (GOZ).

Chociaż zagadnienia dotyczące cyfryzacji stają się coraz bardziej konkretne, wciąż pozostaje wiele pytań, co dokładnie oznacza ona dla przemysłu PET i jak wygląda jej wdrażanie w branży opakowań do napojów.

Idea GOZ natomiast stawia inne zasadnicze pytanie: czy branża PET jest wystarczająco ekologiczna? I choć wydaje się, że na to pytanie nigdy nie będzie można odpowiedzieć jednomyślnym "tak", to wydaje się, że obrany kierunek jest słuszny. Rozwija się coraz więcej międzynarodowych, regionalnych lub nawet lokalnych kampanii, a wiele firm umieszcza ten temat w swoich agendach. W trakcie konferencji zaprezentowane będą najskuteczniejsze obecnie technologie w celu ustanowienia obiegu zamkniętego produktów z PET.

Oprócz wspomnianych wyżej trendów, podczas konferencji poruszonych zostanie wiele innych zagadnień, takich jak:
  • Rozwiązania inżynierskie i technologiczne w zakresie pakowania i napełniania dla poprawy wydajności i efektywność
  • Zmniejszenie zużycia materiałów i energii
  • Technologie barierowe, poprawa trwałości produktów
  • Technologia recyklingu

Polski ślad na drinktec

Jak do tej pory, swoją obecność na targach drinktec 2017 zaanonsowało 19 Wystawców z naszego kraju. Należą do nich przetwórcy tworzyw sztucznych, producenci opakowań, urządzeń do napełniania, preform PET, itp.

W ofercie prezentowanej na targach znajdą się kompletne linie technologiczne do produkcji soków owocowych, technologie technologii Multitouch i WebServer na panelach HMI, a nawet ceramiczne podłogi przemysłowe.

Polskim przedstawicielem Messe Muenchen International jest Biuro Targów Monachijskich w Polsce wspomagające polskich przedsiębiorców w uczestnictwie w targach.

drinktec2013

Copyright "Messe München"


Jacek Leszczyński