Symphony Environmental na szczycie APEC

Symphony Environmental na… Rzadko która światowa firma z branży tworzyw sztucznych ma okazję prezentować swe postulaty przed najbardziej wpływowymi osobami świata. Kilkanaście dni temu taką możliwość miało Symphony Environmental.

Symphony Environmental jest producentem innowacyjnego dodatku d2w wspomagającego proces oksy-biodegradacji. W naszym kraju jej przedstawicielem jest Ecoplastic Technologies.

Symphony dostało dwudziestominutową okazję do przedstawienia swej działalności i propozycji rozwoju branży na szczycie ekonomicznym Azji i Pacyfiku (APEC), który odbył się na Hawajach i uczestniczyli w nim m.in. Barack Obama – prezydent Stanów Zjednoczonych, Hu Jintao – prezydent Chin, Dmitry Medvedev – prezydent Rosji, Felippe Calderon - prezydent Meksyku, Julia Gillard – premier Australii, a także liderzy innych państw regionu oraz szefostwo takich globalnych koncernów jak Boeing, Procter & Gamble, JP Morgan.

Reprezentanci Symphony mówili o potrzebie walki z problemem odpadów zauważając, że tylko u wybrzeży Hawajów znajduje się ogromna masa odpadów z tworzyw, które mogą tam zalegać przez dekady. Ponieważ, jak argumentowali, zawsze może trafić się pewna ilość tworzyw sztucznych, które nie zostaną objęte tradycyjną zbiórką i w efekcie trafią do krajobrazu lądowego lub oceanicznego skąd trudno je będzie usunąć, więc konieczne jest rozwijanie technologii oksy-biodegradacji tworzyw.

Warto wiedzieć, że tego typu spotkania wyznaczają tendencje do działań na najbliższe lata. Z jednej strony wszyscy są świadomi ilości odpadów, ale z drugiej wciąż brak chętnych, by sfinansować ten problem. Stąd uświadomienie problemu w gronie tak wpływowych osób może stać się w perspektywie zaczątkiem jakiejś nowej inicjatywy.
brak
 

Tworzywa biodegradowalne / kompostowalne, biopochodne, dodatki biodegradowalne, dodatki antybakteryjne i antygrzybiczne, torby wielokrotnego użytku Applebag

Polska