Syntetyczna skóra produkowana z wykorzystaniem TPU Elastollan

Syntetyczna skóra produkowana… Dzięki syntetycznej skórze produkowanej z wykorzystaniem termoplastycznego poliuretanu (TPU) Elastollan firmy BASF fotele samochodowe mogą być wygodniejsze. Niezwykle miękka syntetyczna skóra jest wysoce odporna na zużycie, a jej stosowanie pomaga producentom spełnić rygorystyczne normy emisji lotnych związków organicznych (LZO) w przypadku takich produktów, jak fotele samochodowe czy meble.

Suzhou Ruigao New Material Co. Ltd, czołowy wytwórca syntetycznej skóry, wykorzystuje Elastollan typu B50A12CF do wyrobu syntetycznej skóry stosowanej w najnowszym modelu jednego z chińskich producentów samochodów. Wybór produktu firmy BASF był podyktowany opłacalnością zastosowanej technologii i jej niską szkodliwością dla środowiska w porównaniu z konwencjonalnymi procesami, takimi jak koagulacja. „Elastollan znacznie upraszcza i przyspiesza produkcję syntetycznej skóry, ponieważ może być wytłaczany bezpośrednio na tkaninę w technologii bezrozpuszczalnikowej, bez konieczności stosowania warstwy pośredniej. Dzięki temu producenci samochodów są w stanie łatwiej spełnić coraz bardziej rygorystyczne normy emisji LZO, zwłaszcza w odniesieniu do materiałów stosowanych we wnętrzu samochodów” - powiedział Tony Jones, Head of Industrial, Performance Materials Asia Pacific, BASF.

Syntetyczna skóra produkowana z wykorzystaniem Elastollanu doskonale nadaje się na tapicerkę foteli samochodowych i mebli nie tylko ze względu na wytrzymałość i odporność na zużycie, ale także z racji bardzo dobrych właściwości mechanicznych. Produkt pozwala na uzyskanie miękkiej, cienkiej i elastycznej warstwy materiału, która łatwo poddaje się barwieniu i tłoczeniu, co umożliwia uzyskanie szerokiej palety kolorów i wzorów.

Syntetyczna skóra produkowana z użyciem TPU Elastollan


Produkt uzupełnia portfolio syntetycznych skór firmy BASF, obejmujące także Haptex - oparte na poliuretanie (PU) systemowe rozwiązanie w zakresie produkcji syntetycznej skóry.

Czytaj więcej:
brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska