Synthos sfinalizował przejęcie zakładu od Trinseo

Synthos sfinalizował przejęcie…

Grupa Synthos, działająca w segmencie produkcji kauczuków syntetycznych, sfinalizowała 1 grudnia przejęcie od Trinseo zakładu w niemieckim Schkopau. Łączna wartość transakcji to 460 mln USD.

- Akwizycja zakładu w Schkopau jest największą transakcją w historii naszej firmy.  Synthos umocni swoją pozycję na globalnym rynku kauczuków syntetycznych stając się drugim największym producentem w tym segmencie. Ale co ważniejsze wraz z tą transakcją kupujemy najnowocześniejsze portfolio produktowe na świecie adresujące krytyczny trend ekologiczny czyli zmniejszanie emisji CO2. Portfolio do  pełnego zastosowania w oponach do samochodów  elektrycznych  – powiedział Michał Sołowow, właściciel Grupy Synthos.

Po przejęciu moce produkcyjne firmy Synthos w obszarze kauczuków syntetycznych (ESBR+PBR+SSBR) wzrosną do ponad 800 tys. ton rocznie.

- Zakład w Schkopau umożliwi Synthosowi wykorzystanie całej gamy zaawansowanych technologicznie kauczuków styrenowo-butadienowych (SSBR), łącznie z funkcjonalizowanymi kauczukami styrenowo-butadienowymi, stosowanymi głównie w zaawansowanych technologicznie oponach o niskich oporach toczenia (co oznacza mniejsze zużycie paliwa i emisję spalin), w tym oponach do samochodów elektrycznych – powiedział Zbigniew Warmuz, prezes zarządu Synthos S.A.

Przejęcie zakładu w Niemczech stanowi największą część z zaplanowanych 1,2 mld USD wydatków inwestycyjnych Grupy Synthos do 2025 roku. Wcześniej Synthos przejął od grupy INEOS fabryki polistyrenu ekspandowanego (EPS) we Francji i Holandii. Obecnie Grupa posiada 7 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Polsce, Czechach, Francji i Holandii oraz zatrudnia ponad 3 tys. pracowników.

Źródło: Synthos


Czytaj więcej:
Produkcja kauczuków syntetycznych, płyt XPS
 

Produkcja kauczuków syntetycznych, płyt XPS, EPS, PS, klejów i dyspersji

Polska