Systec SP dla opakowań i elementów technicznych

Systec SP dla opakowań i elementów…
Sumitomo (SHI) Demag prezentuje swoją maszynę Systec SP jako wydajne i ekonomiczne narzędzie dla wtryskowego formowania opakowań i cienkościennych elementów technicznych. Wtryskarka wyposażona jest w hybrydowy napęd, osiąga prędkość wtrysku do 500 mm/s i wraz z bogatym wyposażeniem standardowym dostępna jest w zakresie od 1.600 do 4.200 kN siły zamykania. Uzupełnia ona odnoszącą sukcesy serię szybkobieżnych maszyn o najwyższej wydajności El-Exis SP, a zoptymalizowana została pod kątem produktów o stosunku drogi płynięcia i grubości ścianki do 350:1.

Nowa Systec SP opiera się na platformie maszyny El-Exis S. Skrót "SP" w nazwie oznacza "Speed Performance" i informuje, że ten typ maszyn spełnia wygórowane wymagania dotyczące wydajności i szybkości podczas wtryskowego formowania opakowań.

Systec SP: precyzyjnie, szybko i bardzo ekonomicznie

Systec SP, podobnie jak swego czasu wielokrotnie wypróbowana El-Exis SP, dysponuje optymalnie skoordynowanym systemem napędowym pod względem prędkości, przyspieszenia, precyzji i wydajności energii. Hybrydowy napęd maszyny składa się z mocnego napędu elektrycznego dla funkcji dozowania i napędu hydraulicznego dla ruchów formy, funkcji wtrysku i ruchów pomocniczych. Wyposażona standardowo w układ napędu activeDrive, który łączy wysokowydajny, regulowany częstotliwością silnik i pompę hydrauliczną, Systec SP pracuje bardzo szybko i energooszczędnie: we wszystkich istotnych dla czasu cyklu osiach maszyna pracuje niezależnie.

Akumulator hydrauliczny i szybki regulowany serwozawór dbają o wysoko dynamiczny wtrysk: Systec SP oferuje prędkość wtrysku do 500 mm/s. W przypadku standardowej maszyny z akumulatorem hydraulicznym jest to tylko około 300 mm/s, które nie są wystarczające dla wielu zastosowań. Również czas cyklu suchego Systec SP skrócił się znacznie w porównaniu do hydraulicznej wtryskarki o porównywalnej wielkości. Układ napędu activeDrive umożliwia wysoką oszczędność energii w porównaniu do klasycznych napędów hydraulicznych.

Wtryskarka do opakowań Systec SP, tutaj o sile zamykania 2.800 kN

Wtryskarka do opakowań Systec SP, tutaj o sile zamykania 2.800 kN
Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83


Reportaże

Forum

Mariuszklodz

Własna firma produkcyjna 2021-01-14

Erni43l

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2021-01-13

Piotrekente

Czas cyklu 2021-01-01

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22