System Full-Cover-Labeling

System Full-Cover-Labeling
W trakcie targów Plastpol 2012 będzie można zapoznać się z zaletami innowacyjnego systemu Full-Cover-Labeling.

System przedstawiony zostanie przez firmę Demag Plastics Group. System zapewni pokrycie etykietą całej powierzchni opakowania.

Cechą tej nowej metody z zakresu etykietowania w formie (IML) jest to, iż etykieta okalająca i etykieta spodnia zachodzą na siebie, a tym samym zostaje osiągnięte pełne pokrycie powierzchni za pomocą etykiety i to aż do górnej krawędzi. To o tyle nowoczesne rozwiązanie, że dotychczasowe rozwiązania IML stosowane przy formowaniu wtryskowym nie umożliwiały pokrycia całej powierzchni opakowania cienkościennego przy pomocy etykiety.

Autorem tego systemu jest firma Marbach. Na Plastpolu proces odbywał się będzie na wtryskarkach Sumitomo – Demag. Maszyna zostanie wyposażona w formę gorącokanałową o dwóch gniazdach do wtrysku w technologii IML. Kompaktowe gniazdo produkcyjne będzie wytwarzać elementy z polipropylenu o wadze 250 gram przy gramaturze wtrysku 14,2 gram. Czas cyklu wyniesie 3 sekundy.

Plastpol zaplanowano w terminie 29 maja - 1 czerwca, w Kielcach.

Czytaj więcej: Opakowania 1305 Etykiety 114

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Aktualizacja

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83