System liniowy XS Witosa na targach Fakuma

System liniowy XS Witosa na… Firma Witosa GmbH, reprezentowana na rynku polskim przez Wadim Plast, jest niemieckim dostawcą systemów gorącokanałowych. Prezentuje system liniowy XS, który jest rozwiązaniem zgłoszonym do opatentowania i stanowi nowy standard wtrysku bocznego z minimalnymi odległościami między punktami wtrysku. Nowy produkt łączy wszystkie zalety istniejących rozwiązań, które dodatkowo zostały ulepszone technologicznie, aby spełnić szczególne wymagania klienta.

Wcześniej małe wypraski o masie od 0,1 do 3 gramów wtryskiwane z tworzyw technicznych, rozstawione w niewielkich odległościach w formie, były wyzwaniem dla gorącokanałowego wtrysku bocznego. Sprostanie temu wyzwaniu postawiła sobie za zadanie firma Witosa. Podczas targów Fakuma, Witosa zaprezentuje system liniowy XS zabudowany w formie wtryskowej pracującej na kompaktowej maszynie BOY 65E.

- Opracowaliśmy system, który zapewnia naszym klientom maksymalną swobodę konstrukcji w połączeniu z łatwą obsługą podczas montażu, demontażu i konserwacji – mówi Torsten Glittenberg, Dyrektor zarządzający WITOSA GmbH.

Nowe rozwiązanie - system XS – posiada wszystkie standardowe cechy, takie jak: zastosowanie jako system pojedynczy lub składający się z kilku bloków (rozwiązanie Multiblock), zwarta konstrukcja, 100% zabezpieczenie przed wyciekiem tworzywa, optymalna kontrola rozkładu temperatury, brak martwych stref w kanałach systemu.

Powyższe cechy były wzięte pod uwagę podczas rozwoju produktu i zostały zoptymalizowane. Pojedynczy blok charakteryzuje się rozstawem między gniazdami wynoszącym min. 15 mm do maks. 45 mm, a odległość przeciwległych końcówek dysz to min. 62 mm. Liniowy blok pojedynczy XS jest dostępny dla form od 2 do 8 gniazd.

system liniowy XS Witosa


W rozwiązaniu typu Multiblock konstruktor ma do dyspozycji rozstaw wynoszący 15 mm i odległości przeciwległych końcówek dysz min. 62 mm. System Multiblock XS Linear jest dostępny w krotności od 8 gniazd w górę.

Dysze o max. średnicy 16 mm są wkręcane w blok rozdzielacza, co daje zabezpieczenie przed wyciekami tworzywa. Maksymalna masa wtrysku to 15 gramów na dyszę. Klient ma możliwość zastosowania każdej końcówki dyszy z szerokiej gamy produktów Witosa. Projektując system XS w szczególności uwzględniono wtryskiwanie materiałów technicznych. Ze względu na zastosowanie oddzielnych grzałek i termopar dla każdej z dysz, rozkład i kontrola temperatury zostały optymalnie dostosowane dla termicznie zrównoważonego przepływu tworzywa.

Dzięki różnym dostępnym konfiguracjom system liniowy XS pozwala na łatwe zaadaptowanie do konstrukcji formy. Użytkownik systemu może zadecydować, czy produkt ma być dostarczony jako w pełni zbalansowany system gorącokanałowy, czy może nawet zabudowany w gorącej połówce.

Mając na uwadze ekonomiczną pracę formy, tworząc system XS, konstruktorzy z Witosa zadbali o minimalizację kosztów czynności konserwacyjnych związanych z obsługą systemu GK. Mianowicie klient może w krótkim czasie sam wykonać podstawowe czynności jak np. wymiana końcówek dysz, która może się odbyć bezpośrednio na wtryskarce w ogrzewanym systemie.

O przyjaznej dla użytkownika obsłudze systemu liniowego XS mogą się Państwo przekonać odwiedzając stoisko firmy Witosa na targach Fakuma 16–20.10.2018 we Friedrichshafen. Zespół specjalistów GK będzie do Państwa dyspozycji w hali 2, stoisko A2-2208.

Źródło: Wadim - Plast

Czytaj więcej:
brak
 

Kompleksowe rozwiązania dla produkcji i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Od projektu do instalacji i serwisu. Wiedza, technologia i wsparcie na każdym etapie. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem producentów maszyn i urządzeń dla przetwórców tworzyw sztucznych.

Polska

Reportaże

Forum