Systemy chłodzenia ONI

Odzysk ciepła

Ciepło odpadowe z obiegów chłodniczych lub procesów produkcyjnych jest dzisiaj usuwane przez wiele zakładów przemysłowych na zewnątrz, co wiąże się z wysokimi nakładami finansowymi.

Dzięki technice ONI wykorzystującej specjalne, niskotemperaturowe urządzenia grzejne takie jak nagrzewnice przemysłowe, grzejniki biurowe, oraz układy ogrzewania podłogowego istnieje możliwość darmowego ogrzewania biur, hal i magazynów za pomocą odpadowego ciepła pozyskanego z obiegu powrotnego chłodzenia maszyn.

To ciepło, które dotychczas kosztownie było schładzane, zastępuje teraz cenną energię grzewczą np.: gaz ziemny lub olej opałowy. W rezultacie koszty ogrzewania są zredukowane nawet o 95%.

Niskotemperaturowe nagrzewnice zasilane z odzysku ciepła

Niskotemperaturowe nagrzewnice zasilane z odzysku ciepła

Systemy chłodzenia w zabudowach kontenerowych

W ostatnich latach zapotrzebowanie na systemy chłodzenia w zabudowach kontenerowych znacznie wzrosło, czego przyczyną jest szybka dyspozycyjność, elastyczność i oszczędność przestrzeni montażu i pracy urządzeń. Wszystkie funkcje i urządzenia począwszy od zaopatrzenia w wodę chłodniczą, do odzysku energii cieplnej i instalacji sprężonego powietrza, włączając w to pompy, zbiorniki i automatykę, umieszczone są w przestawnym kontenerze, ustawianym na zewnątrz zakładu. W zakładzie firmy ONI wykonywany jest wewnętrznie pełen montaż, po czym przeprowadza się wstępny rozruch. Po ostatecznej kontroli centrala modułowa jest wysyłana na miejsce przeznaczenia do klientów na całym świecie.

Wentylacja pomieszczeń

W ostatnich latach na znaczeniu zyskuje zapewnienie komfortowych warunków w miejscu pracy, z czym wiąże się właściwa czystość i temperatura powietrza.

Niewielu klientów wie, że już na etapie planowania hali mogą otrzymać wsparcie firmy ONI w zakresie projektu i wykonania instalacji wentylacyjnych. Zostają one wplecione w systemy chłodzenia maszyn i odzysku ciepła, co podnosi ich efektywność energetyczną i obniża koszty użytkowania.

Część układu wentylacji

Część układu wentylacji

Wytwarzanie powietrza sprężonego a ogrzewanie wody użytkowej

Prawie w każdym procesie produkcyjnym konieczne jest stosowanie sprężonego powietrza. Sprężarki zaś wytwarzają bardzo duże ilości ciepła odpadowego o relatywnie wysokiej temperaturze. W takich przypadkach firma ONI oprócz tradycyjnego odprowadzenia ciepła oferuje rozwiązania pozwalające je zastosować do podgrzania wody użytkowej. Przy odpowiednim doborze komponentów niejednokrotnie można w ten sposób zrezygnować z zastosowania dodatkowego ogrzewania przez cały rok.
Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw
 

Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 52-407 Wrocław, Kwiatkowskiego 5a