Systemy chłodzenia ONI

O potencjale firmy rozmawiamy z mgr inż. Bartłomiejem Miękusem, wicedyrektorem ONI-Wärmetrafo GmbH, odpowiedzialnym z rozwój firmy w Polsce.

- Na co zwrócić uwagę przy wyborze lub modernizacji systemu chłodzenia i jakie oferują Państwo udogodnienia da Klienta (np. testowanie, wypożyczanie sprzętu, serwis, projekty)?

- Zdecydowanie zarówno przy wyborze i budowie nowego systemu chłodzenia jak i modernizacji istniejącego układu należy szczególną uwagę zwrócić na koszty jego późniejszej eksploatacji i niezawodność dostawy chłodu.

Podstawową ideą projektowanych i budowanych przez nas systemów chłodzenia jest energooszczędność i maksymalne wykorzystanie ciepła odpadowego z produkcji, co bezpośrednio przekłada się na wysokie oszczędności kosztów eksploatacji w porównaniu do standardowych, prostych rozwiązań. Szczególnie duże oszczędności możliwe są do uzyskania przy projektach systemów zintegrowanych, gdzie firma ONI z jednej ręki oferuje układ chłodzenia, odzysku ciepła do celów grzewczych, wentylację, sprężone powietrze i ogrzewanie ciepłej wody użytkowej. Wszystkie te instalacje tworzą jeden, centralnie sterowany system, dzięki czemu możliwe jest maksymalne wykorzystanie dostępnej energii przy minimalnych kosztach eksploatacyjnych.

Niezawodność naszych systemów gwarantowana jest poprzez wykorzystanie najwyższej jakości komponentów do ich budowy oraz nasze ponad 30-letnie doświadczenie, z którego korzysta już ponad 5.000 Klientów z całego świata.

Decydując się na współpracę z nami Klient otrzymuje pełne wsparcie już od momentu opracowania samej koncepcji systemu, poprzez przygotowanie pełnego projektu, budowę i uruchomienie instalacji, aż po coroczne przeglądy techniczne oraz wykwalifikowany serwis. Oferujemy także wynajem urządzeń wytwarzających chłód, co pozwala naszym Klientom na zachowanie ciągłości produkcji w trakcie modernizacji posiadanego systemu chłodzenia oraz w innych sytuacjach wzmożonego lub nagłego zapotrzebowania na chłód.

Kompetentny partner w inwestycjach „pod klucz“

Szefostwo firmy deklaruje, że wybór firmy ONI jako partnera przy modernizacji istniejących lub tworzeniu nowych kompleksowych instalacji gwarantuje klientom, że otrzymają pełne wsparcie z jednej ręki. Firma zapewnia optymalną asystę oraz doradztwo: od planowania aż po przekazanie instalacji gotowej pod klucz. Firma posiada już szerokie grono klientów, na rzecz których ONI udzieliło kompleksowego wsparcia w realizowanych inwestycjach. Po finalizacji projektów wielu z tych klientów podkreśla, że współpraca z firmą ONI dała im pewność i bezpieczeństwo planowania oraz przejrzysty i terminowy przebieg inwestycji.

Z wieloletniego doświadczenia firmy ONI dotychczas skorzystało ponad 5.000 Klientów w 65 krajach. Wśród nich są małe i średnie przedsiębiorstwa oraz globalne koncerny. Firma zatrudnia 430 pracowników, a jej obroty w 2017 wyniosły ponad 80 mln Euro.
Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw
 

Maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 52-407 Wrocław, Kwiatkowskiego 5a