Systemy do projektowania i wykańczania powierzchni

Systemy do projektowania i…

Na tegorocznych targach ACLE (All China Leather Exhibition), odbywających się w dniach 3 - 5 września 2019 r. w Szanghaju w Chinach, koncern Lanxess, producent specjalistycznych środków chemicznych, zaprezentował nowy system powłok funkcyjnych - Pellart.

- W naszej ofercie celowo nie wykorzystujemy skóry jako podłoża - podkreśla dr Rita Dicke, szefowa OLC - Functional Coatings, zintegrowanej platformy biznesowej jednostki Leather koncernu Lanxess. Rita Dicke wyjaśniła, że celem było raczej stworzenie systemów powlekania umożliwiających wytwarzanie wysokiej jakości powierzchni, które byłyby dostępne dla klientów stosujących podłoża inne niż skóra. Lanxess połączył zebrane przez lata doświadczenia z rozbudowaną technologię powlekania i wiedzą analityczną na temat produktów bazowych i dodatków, aby przygotować takie powłoki funkcyjne. Pragnąc w jak największym stopniu ułatwić klientom projektowanie powierzchni, koncern oferuje indywidualnie opracowane rozwiązania systemowe, które są gotowe do natychmiastowego użytku.

Systematycznie wysoka jakość powierzchni

Podczas tworzenia systemu powlekania sztuką jest włączenie do niego wielu zróżnicowanych możliwości projektowania elastycznych powierzchni. Specjaliści koncernu Lanxess opanowali tę sztukę do perfekcji, kładąc podwaliny pod opracowanie wysokiej jakości półproduktów i produktów końcowych dopasowanych do potrzeb klienta i wykorzystując to w nowych produktach Pellart.

Ważnym obszarem zastosowań takich powłok są wnętrza samochodów, na przykład fotele, listwy drzwiowe, podsufitki oraz powierzchnie desek rozdzielczych. W tym obszarze obowiązują wyjątkowo surowe wymagania dotyczące faktury i połysku materiału oraz jego wytrzymałości na temperaturę i ścieranie, przy jednoczesnym zapewnieniu jak najniższych stężeń lotnych związków organicznych (VOC). - Jest to wyjątkowa szansa, która pozwoli nam zademonstrować nasze umiejętności - z pewnością w głosie dodaje Dicke.

Lanxess Pellart

Indywidualnie dostosowane do konkretnego podłoża, zastosowania i technologii przetwarzania

Doświadczenie, które koncern Lanxess zdobył w ciągu dziesięcioleci pracy ze skórą, stanowi fundament umożliwiający opracowanie nowych, imponujących rozwiązań do innych podłoży z wykorzystaniem systemu Pellart. Powstają one na bazie starannie zaprojektowanych, wypróbowanych i gruntownie przebadanych preparatów podstawowych, co pozwala błyskawicznie udostępnić je klientom.

Oprócz różnych tworzyw sztucznych, takich jak polichlorek winylu (PCW), poliolefiny termoplastyczne (TPO) oraz poliuretan (PUR), ważną rolę jako nośniki elastycznych powłok odgrywają również tkaniny. Warstwa nośna wykonana z mikrofibry pozwala na przykład uzyskać wyjątkowo atrakcyjne właściwości pod względem haptyczności i trwałości. Dobrą ilustracją takiego materiału jest dzianina mikrofibrowa o niskiej zawartości lotnych związków organicznych, z której wykonane jest siedzenie skutera, powleczone z wykorzystaniem technologii Pellart. Taki prototyp można było znaleźć na stoisku koncernu Lanxess na targach ACLE.

Źródło: Lanxess

brak
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska