TMA Automation na targach Interplastica.

TMA Automation na targach…

Automatyzacja technologii IML [In-Mould Labeling] projektowana i produkowana przez polską firmę TMA Automation z Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego z Gdyni zostanie zaprezentowana w dniach 29.01.-01.02.2019 na targach Interplastica w Moskwie.

Wspólnie ze światowym liderem produkcji wtryskarek firmą ENGEL z Austrii firma TMA zaprezentuje zestaw automatyzacji do etykietowania w formie w tzw. technologii IML. Zestaw ENGEL TMA IML uniLINE cell to innowacyjne urządzenie pozwalające użytkownikom na swobodną produkcję w technologii IML zarówno detali płaskich jak i pojemników. Zestaw składa się z wtryskarki serii e-motion + robota Viper 20 + automatyzacji IML uniLINE.  TMA opracowała uniwersalną maszynę : IML uniLINE, która jest w pełni przezbrajalna i w krótkim czasie może służyć do produkcji IML różnych detali. Rynek produkcji technologii IML rośnie a tego typu zdobienie tworzyw ma coraz szersze zastosowanie od opakowań spożywczych poprzez zdobienia technologią IML wykończeni wnętrz w samochodach osobowych.  

tma iml

Współpraca ENGEL + TMA trwa już od ponad roku. To już kolejna edycja wspólnych targów wystawienniczych. Tym razem firmy zaprezentują się na targach w Moskwie.

Należy zaznaczyć, że do skutecznej pracy w technologii IML oprócz wtryskarek i automatyzacji niezbędne są dobrze i profesjonalnie wykonane formy – szczególnie do detali tzw. „cienkościennych”. Na tym polu firma TMA współpracuje już od ponad roku z liderem produkcji form wtryskowych firmą NERŁO z Marek pod Warszawą. Wspólne instalacje IML oraz uruchomienia nowych zestawów produkcyjnych świadczą o profesjonalizmie i dobrej współpracy obu firm : TMA i NERŁO.

Wtryskarka + automatyzacja + forma to wciąż za mało do zapewnienia doskonałej i powtarzalnej produkcji IML. Jednym z ważniejszych elementów jest produkcja i wykonanie odpowiedniej etykiety IML. To wysoce innowacyjna technologia druku, którą do perfekcji opanował zespół z firmy GRAFIX z Nowego Tuchomia pod Gdańskiem.

Zestawy do produkcji IML firm ENGEL + TMA + NERŁO + GRAFIX to gwarancja wysokiej jakości produkcji, powtarzalności oraz efektywności jaką dziś oczekuje rynek.