Targi Eurotool / Blach-Tech-Expo w Krakowie

Targi Eurotool / Blach-Tech-Expo…
Zakończyły się targi Eurotool/Blach-Tech-Expo. Imprezę odbywającą się w Krakowie organizowała spółka Targi w Krakowie.

Eurotool uznawany jest za jedno z najważniejszych miejsc spotkań specjalistów z branży obróbki mechanicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna odsłona imprezy ściągnęła do stolicy Małopolski ponad 250 firm.

- Kraków miejscem udanych kontaktów biznesowych. Było to najczęściej powtarzane zdanie przez naszych wystawców. Cieszymy się, że udowodniliśmy, iż warto wziąć udział w organizowanych przez nas targach. Z badań i rozmów z klientami wynika, że ta edycja była dla nich niezwykle udana - mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie. - Większości wystawców udało się podpisać kontrakty z klientami, dlatego niektórzy z nich już teraz zarezerwowali sobie powierzchnię w naszym nowym centrum wystawienniczym Expo Kraków. Za rok bowiem targi po raz ostatni odbędą się w dotychczasowej lokalizacji. Potem przeprowadzka do nowego obiektu.

- To wydarzenie na tle innych tego typu w Polsce ma niepowtarzalny atut. Są to ostatnie targi w roku, dzięki czemu branża może właśnie u nas podsumować rok – dodaje Beata Łoś, komisarz Międzynarodowych Targów Eurotool/Blach-Tech-Expo.

Eurotool 2012


W gronie tegorocznych wystawców znaleźli się, ci którzy z zadowoleniem mówili o swojej obecności pod Wawelem.

- To jedne z większych targów, w których uczestniczyliśmy i udział w nich był dla nas owocny. Pozyskaliśmy kilku dealerów naszych produktów, a na tym nam najbardziej zależało - przyznał Akshay Ashok Shah z hinduskiej formy KTA Spindle Toolings.

- Nasza oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem i udało się nam sprzedać kilka maszyn, co sprawia, że tegoroczną edycję możemy ocenić na plus – wtórował mu Błażej Sieciński z Jarocińskiej Fabryki Obrabiarek.

W targach udział brał Inkubator Technologiczny ze Stalowej Woli, Konsul Generalny Niemiec i przedstawiciele Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Z tego też powodu wystawa była dobrą okazją do nawiązywania kontaktów z potencjalnymi partnerami z Niemiec. Służyło temu m.in. międzynarodowe spotkanie kooperacyjno-inwestycyjne w Konsulacie Generalnym Niemiec.

- Była to pierwsza tego typu inicjatywa, mająca funkcję integracyjną, pozwalająca poznać się bliżej. W wieczornym spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu przedsiębiorców. Jedna z niemieckich firm już teraz deklaruje chęć zainwestowania 10 mln zł na polskim rynku – zapewnia Piotr Hasny reprezentujący Inkubator Technologiczny w Stalowej Woli.