Targi ExpoOpakowania okazją do spotkania świata nauki i biznesu

Targi ExpoOpakowania okazją…

Zrównoważony przemysł w przemyśle opakowań, biotworzywa i biokompozyty jako alternatywa dla konwencjonalnych tworzyw sztucznych oraz digitalizacja procesów w sektorze opakowań - to główne tematy, które poruszone zostaną podczas najbliższej edycji Targów Opakowań i Technologii Pakowania ExpoOpakowania. Równolegle odbędzie się Salon Ważenia i Dozowania WAGexpo, któremu towarzyszyć będzie konferencja związane z przepisami prawnymi dotyczącą systemów oceny zgodności. Zapraszamy od 20 do 21 listopada do Expo Silesia. Ubiegłoroczne Targi Opakowań ExpoOpakowania zgromadziły ponad 100 wystawców, którzy dali odwiedzającym możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz produktami i trendami w tej dynamicznie rozwijającej się branży.

W Sosnowcu zaprezentują się producenci opakowań, dystrybutorzy materiałów i urządzeń z zakresu opakowań, producenci i dystrybutorzy systemów i urządzeń ważących oraz dozujących, oprogramowania i akcesoriów, a także firmy świadczące usługi. Celem Targów ExpoOpakowania jest stworzenie miejsca cyklicznych spotkań, prezentacji i dyskusji producentów opakowań oraz dystrybutorów materiałów i urządzeń z zakresu opakowań z ich potencjalnymi odbiorcami - przedstawicielami wybranych gałęzi przemysłu. Jest to wydarzenie całościowo obejmujące rynek opakowań, w ramach którego uczestnicy poznają najnowsze rozwiązania technologiczne oraz produkty i trendy, które stanowią źródło inspiracji i wiedzy na temat dynamicznie rozwijającej się branży.

Tegoroczna edycja Targów Opakowań i Technologii Pakowania ExpoOpakowania będzie też okazją do spotkania świata nauki i biznesu: 20 listopada odbędzie się II Konferencja Naukowa z serii "Opakowania dla ludzi i środowiska" Katedry Opakowalnictwa Towarów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pt. "Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) i zrównoważony rozwój w przemyśle opakowań". W programie konferencji przewidziano m. in. wykład "Zrównoważony rozwój a kierunki rozwoju branży opakowań biodegradowalnych" profesora Marka Kowalczuka z Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk. Temat gospodarki o obiegu zamkniętym w przemyśle opakowań poruszy dr hab. Joanna Kulczycka, prof. nadzw. AGH, zaś o trendach rozwojowych rynku opakowań w Polsce, jak zwykle barwnie opowie Wacław Wasiak z Polskiej Izby Opakowań.

W trakcie konferencji "Digitalizacja procesów w sektorze opakowań” dr inż. Maciej Cader z PIAP wprowadzi słuchaczy w najnowsze trendy rozwoju technologii 3D w zakresie projektowania, wytwarzania oraz analiz numerycznych dają szerokie spektrum możliwości ukierunkowanych na optymalizację kosztów produkcji nowoczesnych opakowań i obudów.

Z kolei 21 listopada  podczas II Konferencji Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań "Biotworzywa i Biokompozyty jako alternatywa dla konwencjonalnych tworzyw sztucznych". 

opakowania


Czytaj więcej:
Targi 1176
Nauka 94