Targi Pakfood w Poznaniu zakończone

Targi Pakfood w Poznaniu zakończone…
Przez cztery dni odbywały się w Poznaniu targi Pakfood, największa w tym roku impreza dla sektora opakowaniowego w Polsce.

Tegoroczny Pakfood zgromadził 140 firm z 18 krajów. Hale Międzynarodowych Targów Poznańskich, wydzielone na Pakfood oraz odbywającą się w tym samym czasie wystawę Polagra, odwiedziło w ubiegłym tygodniu ok. 45 tys. osób.

Najsilniej reprezentowanym na targach segmentem były opakowania do żywności i maszyny pakujące. Wśród zademonstrowanych przez wystawców produktów nie brakowało nowości.

Dla przykładu firma ANL Plastics pokazała nowoczesne opakowania serii DomePack, które dzięki specjalnemu zamknięciu posiadają idealnie dopasowaną i szczelną pokrywkę z powłoką antyparową, umożliwiając tym samym eksponowanie rozmaitych produktów spożywczych w rozmaitych kanałach dystrybucji. Na stoisku firmy dostrzec można także było przyciągające wzrok przezroczyste opakowania PET w kształcie księżyca ze zintegrowaną pokrywką. Opakowanie tego typu pozwala pakować produkty dostarczane luzem, np. czekoladę, herbatniki, orzechy, ale też sałatki, dania na zimno z sosami.

Pakfood 2011


Z kolei firma Coffee Service kusiła specjalnymi saszetkami w kształcie koszulki piłkarskiej przeznaczonymi do promocji różnych produktów przed czekającymi nas mistrzostwami Euro 2012.

Wśród maszyn z kolei na uwagę zasługiwało m.in. innowacyjne rozwiązanie dla mniejszych browarów, które chcą pakować piwo w kartonowe wielopaki, zachowując przy tym maksymalną elastyczność. W tym celu firma Schleuter Maschinen- und Apparatebau pokazywała na czym polega połączenie pracy wyspecjalizowanych maszyn oraz ręcznego uzupełniania wielopaków butelkami.

Inny oferent maszyn opakowaniowych, firma Radpak przedstawiła natomiast linię do pakowania w kartony zbiorcze o niewielkich gabarytach. Automatyczna linia pobiera płaski karton, otwiera go oraz zakleja dolne klapy. Następnie karton trafia do maszyny grupująco – pakującej, która zlicza, grupuje i umieszcza określoną ilość opakowań jednostkowych w kartonie. Załadowany karton klapowy trafia do zaklejarki, która zamyka i zakleja taśmą samoprzylepną górne klapy kartonu. Karton bezklapowy można dodatkowo zamknąć górną pokrywą.

W najbliższych dniach wyemitujemy w naszym serwisie filmowy reportaż oraz materiały video z tegorocznego Pakfoodu.

Poniżej link do galerii fotograficznej z targów:
Pakfood 2011 - fotoreportaż


brak
 

Lider polskiego rynku targowego, organizator targów m.in. Taropak, Pakfood, Epla, Poleko, Budma

Polska


Reportaże

Forum

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-12-02

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02